مجوزی برای واردات سوسیس و کالباس حرام گوشت و خارجی نداده‌ایم

۱۳۹۴/۰۲/۱۹ - ۱۳:۴۴ - کد خبر: 147191

سلامت نیوز: مدیرکل نظارت بر فرآورده های غذایی، آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو، در خصوص عرضه سوسیس و کالباس حیوانات حرام گوشت در برخی از فروشگاه، پاسخ داد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس، به نقل از سازمان غذا و دارو، هدایت حسینی مدیرکل نظارت بر فرآورده های غذایی، آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو درباره عرضه سوسیس و کالباس حیوانات حرام گوشت در برخی فروشگاههای نقاطی از تهران، علی رغم نظارتهای که در سطح عرضه توسط بازرسان سازمان غذا و دارو و بهداشت محیط وزارت بهداشت داشت اظهارکردد: با قاطعیت می توان گفت نه تنها در مورد فرآورده های حیوانات حرام گوشت، بلکه هیچگونه مجوزی از سوی سازمان غذا و دارو برای واردات سوسیس و کالباس صادر نشده است.

وی با بیان اینکه پس از راه اندازی آزمایشگاه‌های هیستولوژی تقلب گوشت توسط آزمایشگاههای کنترل غذا و دارو و دو آزمایشگاه همکار، قادریم منشا فراورده های گوشتی حیوانات مختلف را تشخیص دهیم تصریح کرد: این فرآورده ها در زمان ورود به کشور آزمایش می شود.

حسینی با اشاره به استقرار بازرسان سازمان غذا و دارو در گمرگ، اظهار داشت: بازرسی از محموله جهت بررسی وضعیت بهداشتی، نمونه برداری از محموله های وارداتی، بررسی گواهی حلال بودن با حضور نماینده ولی فقیه از جمله وظایف بازرسان سازمان غذا و دارو مستقر در گمرک کشور است.

مدیرکل نظارت بر فرآورده های غذایی ، آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو همچنین عنوان نمود: وجود هرگونه سوسیس و کالباس بدون مجوز وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو در سطح عرضه، نشان دهنده این است که این کالا به صورت غیر قانونی وارد کشور شده و از آنجایی که ایمنی و سلامت آنها مورد تایید نیست به مصرف کنندگان اکیداً توصیه می کنیم از خرید و مصرف چنین فرآورده هایی خودداری کنند.

حسینی ادامه داد: این قبیل فرآورده‌های غیر مجاز، به دلیل اینکه توسط سازمان غذا و دارو، آزمایش و کنترل نشده اند، نمی‌توان سلامت آنها را تایید کرد.

وی تصریح کرد: اگر مصرف کنندگان با مواردی اینچنینی مواجه شدند می توانند پس از تماس با شماره 1490، نیروی انتظامی و ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز مراتب را اطلاع دهند تا نسبت به جمع آوری و برخورد با متخلفان در اسرع وقت اقدام لازم انجام شود.

مدیرکل نظارت بر فرآورده های غذایی، آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو،اذعان کرد: با توجه به هماهنگی هایی که با معاونت بهداشت و واحدهای بهداشت محیط در دانشگاهها صورت گرفته از آنها درخواست شده است که به صورت ویژه در خصوص جمع آوری این فراورده های غیر مجاز از سطح عرضه اهتمام بورزند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.2013s, 19q