آمادگی برای حمایت از توریست درمانی در مناطق آزاد

۱۳۸۷/۱۱/۰۵ - ۱۱:۳۳ - کد خبر: 14723
آمادگی برای حمایت از توریست درمانی در مناطق آزاد
کامران باقری لنکرانی در گفتگو با مهر درباره توریست درمانی در مناطق آزاد گفت: یکی از زمینه های توسعه مناطق آزاد کشور پذیرش توریستهایی است که برای درمان به ایران می آیند و با توجه به اینکه ایران یکی از کشورهای پیشرو در دنیا در امور پزشکی و درمانی است، به نظر می رسد که بتوان این زمینه را گسترش داد.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افزود: هم اکنون در مناطق آزاد زیرساختهای ارائه خدمات به توریستها نیاز به تقویت دارد، به این معنا که در مناطق آزاد، برای ارائه خدمات به ساکنان احتیاج به هماهنگیها و تقویت بیشتر زیرساختها داریم.

وی تصریح کرد: اما این پتانسیل بالقوه وجود دارد که مناطق آزاد کشور تبدیل به محل ارائه خدمات به گردشگران شوند. این یکی از اهرمهایی است که میان وزارت بهداشت و دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور برای همکاری وجود دارد.

لنکرانی خاطرنشان کرد: البته وزارت بهداشت بنا ندارد که به صورت مستقیم در این زمینه ها سرمایه گذاری کند ضمن اینکه در این زمینه تکلیف قانونی نیز ندارد.

به گفته وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، وزارت بهداشت به عنوان دستگاه اعتباربخش و ارزیابی کننده می تواند در موضوع توریست درمانی در مناطق آزاد وارد شود.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.19502s, 18q