چند توصیه برای کاهش خروپف

۱۳۹۴/۰۲/۲۰ - ۱۱:۳۵ - کد خبر: 147271

سلامت نیوز: پزشکان به منظور کاهش شدت خروپف در مبتلایان به این عارضه انجام چند حرکت ورزشی ساده اما موثر را پیشنهاد می‌کنند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا ، پزشکان بر این باورند که انجام این حرکت‌ها که شامل تکان دادن زبان و دهان می‌شوند، می‌تواند به کاهش میزان خروپف کردن کمک کند و از شدت آن بکاهد.
«گرالدو لورنزی فیلهو» یکی از متخصصان این مطالعه گفت: در این بررسی تاثیر ورزش‌های «اوروفارنکس» (حفره حلق) به منظور کاهش خروپف کردن آزمایش شد و 39 بیمار برای مدت سه ماه به دو روش استفاده از نوارهای گشادکننده بینی همراه با حرکت‌های تنفسی یا انجام ورزش‌های روزانه مورد مطالعه قرار گرفتند و در نهایت مشخص شد بیماران مبتلا به خروپف‌های ابتدایی یا آپنه خواب خفیف با انجام ورزش به طور چشمگیری می‌توانند تعداد دفعات و همچنین شدت خروپف کردن‌های خود را به ترتیب 36 و 59 درصد کاهش دهند.
خروپف یکی از شایع‌ترین علائم همراه با آپنه خواب است که موجب می‌شود بافت‌های نرم مسدود کننده حلق در زمان خواب به لرزش درآیند.
به گزارش روزنامه دیلی‌میل، درمان خروپف‌های اولیه روش‌های متعددی را شامل می‌شود که از آن جمله می‌توان به عدم استعمال موادالکلی و محرک، خودداری از خوابیدن روی کمر، کاهش وزن، درمان مشکلات مربوط به بینی یا استفاده از پروتزهای دندانی اشاره کرد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
4.20735s, 19q