رييس انجمن باروري و ناباروري:

دو و نيم ميليون زوج نابارور ايراني همچنان منتظر ارائه بيمه درمان ناباروري هستند

۱۳۸۷/۱۱/۰۵ - ۱۲:۲۱ - کد خبر: 14730
دو و نيم ميليون زوج نابارور ايراني همچنان منتظر ارائه بيمه درمان ناباروري هستند
دكتر محمدرضا نوروزي در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به تبعات اجتماعي و رواني ناباروري در زوج‌ها و بحث «بيمه خدمات ناباروري» كه از چندي پيش مطرح شده، گفت: در زمينه بيمه خدمات ناباروري سمينارها و كنگره‌هايي برگزار شده و تصميماتي اتخاذ شده است.

وي گفت: عليرغم تلاش‌هاي انجمن علمي - تخصصي باروري و ناباروري و همچنين موافقت‌هاي عنوان شده از سوي سازمان‌هاي بيمه‌گر، هنوز هيچ اقدام عملي در جهت استفاده زوج‌هاي نابارور از خدمات‌ بيمه‌اي درمان‌هاي ناباروري صورت نگرفته است.

رييس انجمن علمي تخصصي انجمن باروري و ناباروري با اشاره به تاكيد رياست جمهوري در جهت اجراي بيمه ناباروري گفت: علت آن كه هنوز بيمه ناباروري حالت اجرايي به خود نگرفته مشخص نيست. در اين زمينه انجمن‌هاي علمي و تخصصي و مردم خواهان اجراي بيمه خدمات ناباروري هستند.

گفتني است؛ بر اساس اعلام كارشناسان، ميزان ناباروري در جهان 15 درصد گزارش شده است. همچنين حدود 5/2 ميليون زوج نابارور در ايران تخمين زده مي‌شود كه حدود 750 هزار زوج به درمان‌هاي پيشرفته ناباروري نياز دارند. همچنين هر سيكل درمان ناباروري به طور متوسط حدود 5/2 ميليون تومان هزينه به دنبال دارد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.89962s, 19q