مولاوردی عضو سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر شد

۱۳۹۴/۰۲/۲۰ - ۱۱:۱۹ - کد خبر: 147317

سلامت نیوز: معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده به عضویت سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر در آمد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایرنا، در آیین تجلیل از مددکاران اجتماعی جمعیت هلال احمر که روز یکشنبه با حضور جمعی از خانواده بزرگ جمعیت هلال احمر برگزار شد شهیندخت مولاوردی کارت عضویت در این سازمان را از سوی فرحناز رافع رییس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر دریافت کرد.
مولاوردی در این مراسم ضمن تبریک به مناسبت هفته هلال احمر به شعار امسال این جمعیت (انسان مهربان، دنیای آرام) اشاره کرد و گفت: مهربانی و آرامش نیاز مبرم امروز بشر و جهان است و باید تلاش شود این دو صفت جای خود را در بین ما باز کند.
وی اظهار داشت: اعضای این سازمان انسان های صلح طلب و نوع دوستی هستند که به دنبال اهداف خیرخواهانه و بشردوستانه هستند.
وی خاطرنشان کرد: زنان به دلایل مختلف افرادی مسوولیت پذیر و مددرسان هستند.
بنابراین استفاده از این ظرفیت بزرگ برای پیشبرد اهداف و برنامه های بشردوستانه بسیار کمک کننده است.
معاون رییس جمهوری ادامه داد: در بحران ها وقتی تعادل میان منابع و نیازها برهم می خورد امر مداخله ضروری است بنابراین با استفاده از تکنیک ها باید کار در این شرایط را آسان کرد.
وی با اشاره به آسیب پذیری زنان در بحران ها به تقسیم کار جنسیتی و مسوولیت های مضاعفی که آنها بر دوش دارند به عنوان ریشه های این آسیب پذیری اشاره کرد.
مولاوردی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به پیشنهاد رییس جمهوری در خصوص قطعنامه جهان عاری از خشونت و افراطی گری که در مجمع عمومی سازمان ملل به تصویب رسید، گفت: دولت ایران با این کار ارادت خود را برای رفع خشونت هایی که در سراسر جهان به نام دین اعمال می شود اعلام کرد.
مولاوردی با اشاره به خشونت های منطقه و ممانعت از ارسال کمک های بشردوستانه به زنان و کودکان یمنی گفت: مکاتباتی با مدیر اجرایی زنان نهاد سازمان ملل انجام داده ایم و ضمن محکوم کردن این اقدام خواسته ایم که مانع از این خشونت ها شوند.
وی ابراز امیدواری کرد: این اعتراض مثمر ثمر باشد.
مولاوردی آمادگی معاونت امور زنان و خانواده را برای توانمندسازی زنان در برابر سوانح و مقابله با بحران ها و حوادث مترقبه و غیرمترقبه اعلام کرد و گفت: امیدوار هستیم خشونت در سراسر جهان که صلح را به مخاطره انداخته به حداقل برسد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.94957s, 18q