مزايا و معايب موم انداختن

۱۳۹۴/۰۲/۲۰ - ۱۵:۲۲ - کد خبر: 147341

سلامت نیوز: نـحـوه عـمل آن ايـن چنــين است که موم داغ را روي پوست پخش کرده و روي آن نوار باريکي از جنس پارچه و يا سلفون کشيـــــده و پـــس از سرد شدن موم و چسبيدن مو به موم با يک حرکت...

به گزارش سلامت نیوز به نقل از آریا ، نـحـوه عـمل آن ايـن چنــين است که موم داغ را روي پوست پخش کرده و روي آن نوار باريکي از جنس پارچه و يا سلفون کشيـــــده وپـــس از سرد شدن موم و چسبيدن مو به موم با يک حرکت سريع موم و نوار باريک را همراه با مو سريع از روي پوست ميکشند.

مزايا: ارزان، سريع، در خانه قابل انجام است، چون موم انداختــن سبــب کنـــده شدن سلولهاي مرده پوست نيز ميشود بنابراين سبب لطافت و نرمي پوست نيز ميگردد.

معايب: کثيف کاري زياد دارد- ممکن است سـبـب عفـونت پــوست گردد و يا موها بطور يکدست و يکنواخت کنده نگردند- موهاي کوتاهتر از 2 ميليمتر را ممکن است نکند.

رشد مجدد مو: پس از 6-3 هفته.

مومک انداختن به دو صورت ميباشد:

*روش گرم (hot): ابتدا موم را گـرم کرده سـپـس لايـه نازگي از آن را در جهت رويش مو قرار مي دهند. هنگامي که موم سرد شد و موها به آن چسبيده شدند با پارچه و يا سلفوني که روي موم قرار داده شده بود موها را برخلاف جهت رويششان کشيده و مو ها را از ريشه ميکنند.

* روش سرد (cold): در اين روش از موم سرد کـه از پيـش روي نــوارهـاي بــاريـکـي آغشته شده اند استفاده ميگردد.

نکته ها:

* پيش از استفاده موم بايد در قسمت کوچکي از پوست تست حساسيت انجام گيرد.

* از اين روش در افرادي که ديابت، واريس، خال و زگيل دارند نبايد انجام گيرد.

* از اين روش در نواحي مانند نـوک سينه، آلت تـنـاسلــي مــرد، مــژه ها، درون گوش و بيني، پوست تحريک شده، آفتاب سوخته و داراي جـراحت و افــرادي کــه بــه پوستشان کرمهاي رتين آ، ديفرين و رنووا زده باشند نبايد انجام گيرد.

* براي استفاده از اين روش موها بايد حداقل 2 ميلي متر طول داشته باشند.

* موضع مورد نظر را پيش از موم انداختن با آب و صابون شسته و کاملا خشک کنيد.

* هنگام کشيدن نوار موم، نوار را به سمت بالا نکشيد آن را با زاويه 40 درجـه در حالي که با دست ديگر پوستتان را کشيده ميکنيد، نوار را با يک حرکت سريع بکشيد.

* ايجاد سرخي و التهاب خفيف پس از موم انداختن طبيعي ميباشد.

* 12 ساعت پس از موم انداختن ناحيه مورد نظر را در معرض نور خورشيد قرار ندهيد.

* پس از موم انداختن پوست خود را با کرمهاي آنتي باکتريال ضد عفوني کنيد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.90108s, 18q