خواص تخم گشنيز

۱۳۹۴/۰۲/۲۰ - ۱۵:۲۰ - کد خبر: 147376

سلامت نیوز: تخم کاهو، گشنيز، کاسني، خُرفه در درمان فشارخون مؤثرند.فشارخون نيرويي بوده که انقباض قلب ايجاد مي‎کند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از آریا ، اين نيرو براي برقراري گردش مناسب و مداوم خون در کليه عروق ضروري است. قلب بايد حداقل فشاري را درون دستگاه گردش خون حفظ کند تا بر مقاومت ناشي از کيلومترها عروق کوچک (مويرگ‎ها) پيروز شود و خون نيز هنگام رسيدن به بافت‎ها، از فشار کافي براي انجام مبادله‎هاي شيميايي برخوردار باشد. سردردهاي مکرر، ديدن ذره‎هايي در هوا، وزوز کردن گوش‎ها و احساس سرگيجه و ضعف، سنگيني قلب و تنگي نفس پس از کار بدني از نشانه‎هاي بيماري فشارخون هستند.

بالا بودن فشار خون، قلب را ناچار به تحمل فشار بيشتري مي‎کند و در صورت ادامه وضع، باعث افزايش حجم و آسيب ديدن آن مي‎شود. همچنين ممکن است تحت فشار بيشتر، عروق خوني آسيب ديده و کار بافت‎ها و اندام‎هايي که اين عروق، خون را به آنها مي‎رسانند دچار اختلال شود. قلب، مغز، کليه‎ها و چشم‎ها ازجمله اندام‎هايي هستند که بيشتر آسيب‎ مي‎بينند. چاقي، بيماري قند، افزايش اسيد اوريک و چربي‎هاي خون (کلسترول، ليپيدها، تري‌گليسيريدها) و مصرف قرص ضد بارداري از جمله عواملي هستند که فرد را مستعد فشارخون مي‎‎کنند.
اين بيماري با گياهان دارويي اوليو، کراتاکوس کمپوزه، برگ زيتون، چاي مکه، قراقات، عناب، زرشک، سنبل ‎الطيب، سير، مخلصه فشار خون قابل درمان است. بيماران مي‎توانند 20 گرم قراقات، 20 گرم برگ زيتون و 20 گرم چاي ترش را پودر کرده و سپس يک قاشق مرباخوري از دارو را در يک استکان آب‎جوش دم و ميل کنند. همچنين تخم کاهو، گشنيز، کاسني، خُرفه را به مقدار مساوي نرم سائيده و هر روز صبح ناشتا يک قاشق غذاخوري مصرف کنند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
4.44991s, 19q