تخلفاتي که در سايه نبود نظارت کافي انجام مي‌شود

۱۳۹۴/۰۲/۲۱ - ۱۶:۳۵ - کد خبر: 147463

سلامت نیوز:«ماساژ در منزل»، «ماساژ توسط متخصص خارجي»، «انواع ماساژهاي چيني، تايلندي، فيليپيني و...»، «درمان تضميني دردهاي مفاصل با ماساژ» و... اين‌ها بخشي از تبليغاتي است که يا در حاشيه خيابان، برخي باشگاه‌هاي‌ ورزشي، استخرهاي شنا، بعضي آرايشگاه‌ها و... دست به دست مي‌شود يا در صفحات اينترنتي، نگاه مخاطب را به خود جلب مي‌کند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل ازروزنامه خراسان ،اگرچه زير پوست همه اين تبليغات، اتفاقات وحشتناک و تخلفات وسيع رخ نمي‌دهد، اما شمار آگهي هايي که بشود، به آن‌ها اطمينان کرد، بسيار اندک است.حاشيه‌هاي‌ اين حرفه براي مجريان و مشتريان آن پُرشمارند؛ از ماساژ فرد توسط جنس مخالف تا توصيه به ماساژ توسط منشي پزشک تغذيه! اين گزارش حاصل سرک کشيدن‌هاي‌ ما به بعضي از مراکز ماساژدرماني است:

قوزدرماني در منزل

اولين آگهي يک کارت کوچک سه در چهار است که انواع ماساژ را در منزل تبليغ کرده است. اسمي پاي تبليغ نوشته نشده است، اما مردي که پشت خط پاسخگوي تماس ماست با اعتماد به نفس کاذبي مي‌گويد: هم ماساژ درماني براي شما انجام مي‌دهيم هم ريلکسي، بستگي دارد مشکلتان چه باشد؟

بهانه ماساژدرماني را يک قوز عنوان مي‌کنيم که به توصيه پزشک ارتوپد، ماساژ يکي از راه‌هاي‌ بهبود آن است، مرد جوان برايمان توضيح مي‌دهد: درمان قوز مشکل است، بايد بررسي کنم تا بگويم چند جلسه به ماساژ نياز داريد، بعضي قوزها ممکن است به چندماه درمان نياز داشته باشد، هر جلسه‌اي‌ هم که در منزل برايتان ماساژ انجام بدهيم، 30هزار تومان مي‌شود.اوهمچنين در پاسخي غيرمنطقي و در کمال تعجب توضيح مي‌دهد که با ماساژ براي جنس مخالف مشکلي ندارد و حتي بعضي از مشتريانش هم از خانم‌ها هستند.اين ماساژور، زمان هر جلسه ماساژ را يک ساعت عنوان مي‌کند.

ماساژور خانم به منازل نمي‌فرستيم، چون با مشکل مواجه مي‌شوند

تبليغ دوم را در اينترنت پيدا مي‌کنيم. باز هم بي نام و نشان. مردي که گوشي را برمي دارد، مي‌گويد: ماساژور خانم به منازل نمي‌فرستيم، چون در مواردي با مشکلاتي مواجه شده‌اند. با اين حال او در پاسخي غيرمنطقي ادامه مي‌دهد: اما همکاران مرد ما هم متخصص هستند و هم چشم پاک.او هر جلسه را 50هزار تومان قيمت مي‌دهد و عنوان مي‌کند: البته اگر 15جلسه در ماه ماساژ انجام دهيد، با احتساب تخفيف ويژه، جلسه‌اي‌ 30هزار تومان از شما دريافت مي‌کنيم.او ادعا مي‌کند: همکاران ما انواع ماساژ درماني را مي‌دانند و شما از بابت تخصص آن‌ها نگران نباشيد.

ماساژ مي‌دهيم، اگر آقا مسن باشد!

سومين تبليغ در يک آرايشگاه زنانه دست به دست مي‌شود و به مرکز ماساژ «ف» اختصاص دارد. زني آن سوي خط مي‌گويد که همه ماساژورهاي اين مرکز زن هستند. وي مبلغ خدماتشان را بسيار کمتر از عرف بازار عنوان مي‌کند و مي‌گويد: قيمت‌ها را شکسته‌ايم و الان بابت هر جلسه 30هزار تومان مي‌گيريم که بعد از سه جلسه يک جلسه رايگان هم خواهيد داشت.

متاسفانه او نيز با يک توجيه غيرمنطقي مي‌گويد: ماساژورهاي ما فقط در مواردي که آقا مسن باشد، براي جنس مخالف ماساژ انجام مي‌دهند.

ليپوماساژ توسط مجري خانم براي مراجعان آقا

چهارمين مرکز، مطب يکي از پزشکان متخصص تغذيه در يک منطقه خوش نشين است. در اين مطب، ليپوماساژ انجام مي‌شود. روند کار هم به اين صورت است که پزشک پس از معاينه افرادي که به اضافه وزن دچارند و نوشتن نسخه برايشان، در يک کاغذ کوچک يادداشت، چند خطي براي منشي مي‌نويسد و از شما مي‌خواهد که اين برگه را به منشي بدهيد و او خدمات دستگاهي مرکز را برايتان توضيح دهد. در ادامه سراغ منشي مي‌رويد، او برگه را از شما تحويل مي‌گيرد و توضيح مي‌دهد که دو دستگاه ماساژ براي لاغري در اين مرکز وجود دارد که بهاي هر دوي آن‌ها 110هزار تومان خواهد بود.در اين مطب دو خانم کار ليپوماساژ را انجام مي‌دهند که البته مشخص نيست متخصص اين کار هستند يا خير، با اين حال متاسفانه يکي از آن‌ها به ما مي‌ گويد: «بخشي از مشتريان ما آقاياني هستند که به اضافه وزن دچارند».

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.41461s, 18q