آغاز تحقيقات براي درمان آسيب‌هاي ستون فقرات با استفاده از سلول‌هاي بنيادين جنيني

۱۳۸۷/۱۱/۰۶ - ۱۰:۰۱ - کد خبر: 14750
آغاز تحقيقات براي درمان آسيب‌هاي ستون فقرات با استفاده از سلول‌هاي بنيادين جنيني
توماس اوكارما؛ رئيس شركت گرون كاليفرنيا اعلام كرد كه اين شركت اين هفته مجوز فدرال براي تزريق سلولهاي بنيادين گرفته شده از جنين به 8 تا 10 بيمار را دريافت كرده است.
وي گفت: اين افراد از نيم تنه به پايين فلج هستند اما مي توانند از دستهايشان استفاده كنند. اين افراد پس از دو هفته از انجام اولين عمل جراحي اولين تزريق را دريافت خواهند كرد.
به گزارش فارس، "اوكارما" گفت: اين تحقيق با هدف آزمايش ايمني اين روش انجام مي شود اما پزشكان علايم بهبود مانند بازگشت حس لامسه يا حركت پاها را نيز بررسي خواهند كرد.
باراك اوباما، رئيس جمهور آمريكا اين وعده را داده بود كه پس از انتخاب شدن به اين سمت محدوديتهاي اعمال شده توسط بوش براي استفاده از بودجه فدرال براي اين تحقيقات را لغو كند كه پس از وارد شدن به كاخ سفيد اين كار را انجام داد.

به گزارش آسوشيتدپرس پيش از اين از ساير سلول‌هاي بنيادين انساني براي درمان بيماريهايي مانند مشكلات قلبي استفاده شده بود. اما به گفته اوكارما در اين تحقيق از سلولهاي بنيادين جنين استفاده شده و اين سلولها به قيمت آسيب ديده در ستون فقرات تزريق مي‌شوند. اين كار در 4 تا 7 مركز پزشكي در سرتاسر آمريكا انجام خواهد شد.
اوكارما اعلام كرده كه نمي‌تواند تخمين بزند اين درمان در صورت اثبات كارآيي آن چقدر هزينه در پي خواهد داشت اما معتقد است كه هزينه آن مانند درمان‌هاي 500 هزار دلار نخواهد بود و از نظر مالي با توجه به نتيجه آن ارزش مالي و را خواهد داشت و هزينه آن قابل پرداخت خواهد بود.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.53825s, 18q