لغو ممنوعيت بودجه فدرال براي سقط جنين توسط اوباما

۱۳۸۷/۱۱/۰۶ - ۱۰:۱۸ - کد خبر: 14751
لغو ممنوعيت بودجه فدرال براي سقط جنين توسط اوباما
آمريكا يكي از بزرگترين حاميان برنامه‌هاي طرح ريزي خانواده در جهان است اما جرج بوش رئيس جمهور سابق آمريكا اختصاص بودجه فدرال به خدمات سقط جنين را ممنوع كرده بود.
اين اقدام اوباما باعث اعتراض گروه‌هاي مخالف سقط جنين در آمريكا شده است اما با استقبال برخي ديگر از سازمانهاي آمريكايي نيز روبرو شده است.
يكي از مقامات كاخ سفيد در اين باره اعلام كرد كه اوباما بدون اينكه خواستار پوشش خبري رسانه ها شود اواخر روز جمعه دستور اجرايي اين اقدام را امضاء كرده است.
بحث خدمات سقط جنين در آمريكا هنوز هم بحثي جنجالي است كه گروه‌هاي حامي حيات و گروههاي حامي حق انتخاب را در برابر يكديگر قرار داده است.

به گزارش فارس، گروههاي مخالف سقط جنين در اين باره به سرعت واكنش نشان داده اند. داگلاس جانسون يكي از حقوقدانان كميته حق ملي حيات به بي بي سي گفت:"رئيس جمهور اوباما مدتي پيش به مردم آمريكا گفت كه از سياستهاي كاهش سقط جنين حمايت خواهد كرد اما امروز به طور مؤثري با تأمين مالي گروههاي كه حامي اين كار هستند و آن را روشي براي كنترل جمعيت مي دانند انجام بيشتر سقط جنين را تضمين كرده است."
تصميم ديوان عالي آمريكا در سال 1973 موجب قانوني شدن سقط جنين در اين كشور شد.
نظر سنجي سال گذشته مؤسسه گالوپ نشان داد كه 54 درصد آمريكايي‌ها بر اين باورند كه سقط جنين بايد در اين كشور تحت شرايط خاصي اجرا شود و 28 درصد قانوني بودن آن تحت شرايطي را خواستار بودند و 17 درصد خواهان ممنوعيت كامل آن بوده‌اند.
اين بحث يكي از مباحثات مهم ميان دولت‌هاي جمهوري‌خواه و دموكراتيك آمريكا را نيز تشكيل مي داد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.68919s, 18q