عامل اصلي ابتلا به بيماري هاي قلبي و فشار خون

۱۳۹۴/۰۲/۲۱ - ۱۵:۳۱ - کد خبر: 147550

سلامت نیوز: يک نفرولوژيست با اشاره به اينکه نمک عامل اصلي ابتلا به بيماري هاي قلبي و فشار خون است، اظهار کرد: افزايش فشار خون، ابتلا به سنگ کليه و آسم از عوارض استفاده بيش از حد نمک طعام است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه آفرينش ،دکتر محمدرضا عباسي با اشاره به اينکه نمک از ترکيب سديم و کلر تشکيل شده است، گفت: 90 درصد نمک طعام حاوي سديم است اما اگر هر ماده ديگري به جاي سديم در اين ترکيب قرار گيرد خواص نمک امروزي ازبين مي رود.

وي تصريح کرد: نياز روزانه بدن انسان به نمک 0.5 گرم است اما شواهد نشان مي دهد که انسان‌ها بيش تر از مقدار تعيين شده از اين ماده استفاده مي کنند، بنابراين مصرف بيش از حد نمک طعام مي تواند افراد را دچار عوارض جبران ناپذيري کند.اين نفرولوژيست افزايش فشار خون، ابتلا به سنگ کليه و آسم را از عوارض استفاده بيش از حد نمک طعام دانست و خاطرنشان کرد: تمام افراد به اين اصل آگاهي دارند که شايع ترين مرگ ها به علت ابتلا به بيماري هاي قلبي و عروقي است اما مشاهده شده که اکثر آنان داراي فشار خون بالا بوده اند بنابراين نمک مي‌تواند يکي از عوامل اصلي در ابتلا به بيماري‌هاي قلبي ،عروقي و افزايش فشارخون باشد.

عباسي در پايان با تاکيد به اينکه بايد از مصرف بيش از حد نمک پرهيز کرد، يادآورشد: يک چهارم افراد کره زمين دچار فشار خون بالا هستند. مطالعات زيادي در خصوص بررسي علت افزايش فشار خون افراد صورت گرفته است اما بر اساس نتايج آخرين آزمايش ها که بر حيوانات هم صورت گرفته است، نمک به عنوان يکي از عوامل اصلي در افزايش فشار خون شناخته شد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.04675s, 19q