ساده ترين درمان ها ي حساسيت

۱۳۹۴/۰۲/۲۲ - ۱۰:۱۶ - کد خبر: 147600
ساده ترين درمان ها ي حساسيت

سلامت نیوز:اگر دچار حساسيت هستيد، به خوبي بر اين نکته واقفيد که پيدا کردن درمان کار آساني نيست. با اين حال درمان هاي خانگي بسياري وجود دارد که مي تواند در کاهش علايم حساسيت موثر باشد.

به گزارش روزنامه خراسان به نفل از سايت «MSN» درمان هاي خانگي حساسيت را از سراسر دنيا در مطلبي گردآوري کرده است که در ادامه مي آيد.

پياز

اين گياه، واکنش هاي التهابي حساسيت را درمان مي کند. بدن انسان کورستئين پياز را 3برابر بيشتر از سيب درختي جذب مي کند و اين ماده از التهاب مربوط به حساسيت پيشگيري مي کند. کافي است هر روز پياز مصرف کنيد.

شست و شوي بيني با آب نمک

فرو بردن آب نمک از يک حفره بيني و خارج کردن از بيني ديگر باعث تميزي و خارج شدن خلط و ناخالصي ها مي شود. آب نمک با دفع ماده حساسيت زا و خارج کردن اخلاط، باعث کاهش فشار داخل سينوس ها مي شود.

دئودورانت

معمولا هنگام گزيدگي حشرات پوست حساس شده، قرمز و متورم مي شود. دئودورانت درد ناشي از نيش حشرات را تسکين مي دهد. کافي است مام را روي قسمت موثر بماليد. کلريد آلومينيوم موجود در آن درد ناشي از گزيدگي را درمان مي کند.

گزنه

براي درمان تب يونجه و درد ناشي از گزيدگي حشرات بسيار موثر است. از اين گياه مي توان به صورت خوراکي يا پماد روي قسمت موثر استفاده کرد.

مصرف غذا با ادويه و سير بيشتر

براي درمان حساسيت بيني غذاهاي تند و پرادويه مصرف کنيد زيرا داراي تأثير موقتي ضداحتقان است. عناصر فعال مانند سولفات موجود در سير باعث رفع موقت حساسيت مي شود.

سرکه سيب

براي رفع حساسيت طبيعي و واکنش هاي گرفتگي کافي است سرکه سيب مصرف کنيد. سرکه سيب گره هاي لنفاوي را پاکسازي مي کند.

گذاشتن موي صورت

به مردان براي مقابله با حساسيت ناشي از گرد وخاک، تب يونجه و ... پيشنهاد مي شود که ريش و سبيل بگذارند. زيرا موي صورت مانند فيلتر طبيعي در برابر گرده، خاک و ماده حساسيت زا عمل مي کند.

نتايج بررسي هاي اخير نشان مي دهد که موي صورت از دستگاه تنفسي در برابر ماده حساسيت زا محافظت مي کند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
5.0317s, 19q