داروهاي ايراني مشابه داروهاي خارجي

۱۳۹۴/۰۲/۲۲ - ۱۴:۱۴ - کد خبر: 147684

سلامت نیوز: مسئول بخش تحقيقات انتقال خون فرانسه ، گفت داروي‎هاي ايراني با مشابه خارجي تفاوت ندارند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از آريا ،سوزان حجت‌عصاري ، مسئول بخش تحقيقات انتقال خون فرانسه در حاشيه برگزاري کنفرانس بين المللي خون ، بيماري‎ها و کاربردهاي باليني در ياسوج (جنوب غرب ايران) ، تصريح کرد داروهاي ايراني با مشابه خارجي تفاوت چنداني ندارد و گاهي داروي‎هاي ايراني بهتر از مشابه خود است و اين نشان دهنده بي تاثير بودن تحريم‎ها ضد صنعت دارويي ايران است.

حجت‎عصاري با اشاره به اين که پزشکي ايران در جهان شناخته شده است ، افزود : پزشکي ايران در جهان سرآمد بوده و جهانيان براي پزشکي ايران احترام خاصي قائل هستند ، زيرا پزشکان ايراني از ماهرترين پزشکان جهان محسوب مي‏‎شوند و بايد قدر آنان دانسته شود.

مسئول بخش تحقيقات انتقال خون فرانسه با اشاره به برخي از نقاط قوت و ضعف پزشکي در ايران ، گفت : براي نمونه در زمينه دارويي ايران و صنعت داروسازي آن از بهترين‌ها به شمار مي‌رود و گاهي مشکلاتي نيز براي پزشکان وجود دارد.

حجت ‌عصاري ، طرح پزشک خانواده را نيز طرحي خوب در ايران دانست و افزود : براي اين کار حتما به فرهنگ ‌سازي نياز است تا مردم به آن اعتماد کنند.

نخستين کنفرانس بين المللي خون ، بيماري‎ها و کاربردهاي باليني روز دوشنبه در ياسوج گشايش يافت و تا 14 ماه مه 2015 ادامه خواهد داشت.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
8.09389s, 19q