فعالیت میدان نفتی یاران شمالی در غرب کارون متوقف شد

۱۳۹۴/۰۲/۲۳ - ۱۶:۵۸ - کد خبر: 147881

سلامت نیوز: مدیرکل حفاظت محیط زیست استان خوزستان گفت : بعلت عدم رعایت الزامات زیست محیطی از سوی میدان نفتی یاران شمالی با شکایت اداره کل حفاظت محیط زیست استان خوزستان و حکم قضایی فعالیت این میدان نفتی از روز گذشته متوقف شد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست (پام)، احمد رضا لاهیجان زاده با اشاره به اینکه میدان یاران شمالی یکی از میدان های غرب کارون است که در تالاب هورالعظیم واقع شده است، افزود: این میدان مشابه میدان های دیگر متعهد به رعایت الزامات زیست محیطی در حین انجام عملیات بوده که علیرغم جلسات متعدد و مکاتبات عدیده، اخطاریه صادره شکایت های قضایی به این تعهدات و الزامات عمدتاً بی توجه بوده است .

وی ادامه داد :از جمله فعالیت های این شرکت در تالاب هور العظیم می توان به ساخت کمپ و کارگاه در محدوده یک تالاب و تخریب چندین هکتار از عرصه تالابی احداث جاده های غیر مجاز، برداشت خاک از بستر تالاب و دیگر موارد اشاره نمود که به دلیل عدم رعایت مسایل زیست محیطی با شکایت اداره کل محیط زیست و حکم قضایی فعالیت میدان نفتی یاران شمالی از روز گذشته متوقف شد.

توقف فعالیت این میدان نفتی چنانچه به اصلاح روند قبلی با رعایت ملاحظات محیط زیستی منجر شود، می تواند به احیای تالاب و مقابله با ریزگردها کمک کند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.69634s, 19q