کمبود پزشک متخصص در مراکز پزشکی قانونی

۱۳۹۴/۰۲/۲۳ - ۱۷:۱۵ - کد خبر: 147885

سلامت نیوز: رییس سازمان پزشکی قانونی کشور از کمبود پزشک متخصص در مراکز پزشکی قانونی کشور خبرداد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا ، دکتر احمد شجاعی در حاشیه کنگره بین المللی خون یاسوج و در جمع خبرنگاران افزود: پایین بودن حقوق و مزایا، استخدام و جذب پزشکان در مراکز درمانی پزشکی قانونی کشور را کاهش داده است.
وی بیان کرد: افزایش حقوق پزشکان در قالب طرح تحول سلامت مشمول پرشکان مراکز پزشکی قانونی نشد و این امر باعث شد که این سازمان با مشکل جذب و کمبود پزشک مواجه باشد.
رییس سازمان پزشکی قانونی کشور خاطرنشان کرد: سال گذشته بیش از 50 مرکز پزشکی قانونی به دلیل کمبود پزشک در معرض تعطیلی قرار گرفت.
دکتر شجاعی تصریح کرد: امسال مجوز استخدام 50پزشک برای مراکز پزشکی قانونی اخذ شده است و قولهایی داده شده که بتوانیم تعدادی دیگر پزشک جذب کنیم.
وی از افزایش سالانه پرونده های تخلف پزشکی در مراکز پزشکی قانونی خبر داد و عنوان کرد: بیشترین پرونده ها و شکایت های مردمی از پزشکان در چهار رشته جراحی پلاستیک، زنان و زایمان، دندانپزشکی و ارتوپدی است.
رییس سازمان پزشکی قانونی کشور با یبان اینکه 700 پزشک عمومی و متخصص در 350 مرکز پزشکی قانونی کشور فعالیت دارد، ادامه داد: جذب پزشک بویژه پزشکان متخصص در این سازمان برای ارایه خدمات بهتر به مردم نیازمند حمایت بیشتر است.
شجاعی اضافه کرد: همایش سراسری مسئولان و روسای مراکز پزشکی قانونی کشور در روزهای هشتم و نهم خرداد امسال در شهر یاسوج، مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد برگزار می شود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.59156s, 18q