25 تا 40 ساله‌ها بيشترين استفاده‌گنندگان روش‌هاي تنظيم خانواده هستند

۱۳۸۷/۱۱/۰۷ - ۱۰:۲۲ - کد خبر: 14790
25 تا 40 ساله‌ها بيشترين استفاده‌گنندگان روش‌هاي تنظيم خانواده هستند
ساغر صالح‌‌پور در گفت‌وگو با فارس، اظهار داشت: به طور كلي تنظيم خانواده فقط كنترل بارداري نيست، بلكه برنامه‌اي صحيح براي باردار شدن است.
وي افزود: خانواده‌هايي كه صاحب فرزند نمي‌شوند، به درمان نازايي نياز دارند؛ همچنين خانواده‌هايي كه داراي فرزند هستند، بايد تنظيم خانواده را رعايت كنند.
صالح‌‌پور در ادامه تصريح كرد: سقط جنين‌هاي غيرقانوني، عوارض خطرناكي از جمله عفونت‌هاي شديد، ناباروري، از دست دادن رحم و گاهي مرگ مادر را در پي دارد.
وي با تاكيد بر اينكه خوردن قرص‌هاي LD و HD هيچ ارتباطي با نازايي ندارد، خاطرنشان كرد: كساني كه با مصرف اين قرص‌ها از نازايي در آينده دارند، سخت در اشتباهند.
اين متخصص زنان و فلوشيپ نازايي افزود: بعد از قطع قرص به دليل اينكه تخمگذاري به صورت نرمال صورت نمي‌گيرد، ممكن است اين افراد تا شش ماه باردار نشوند؛ اما درصد ناباروري با خوردن قرص‌هاي LD و HD صفر است.
وي در پايان يادآور شد: در روش‌هاي پيشگيري به صورت طبيعي 30 درصد احتمال شكست وجود دارد و ممكن است كه فرد باردار شود؛ اما در روش استفاده از IUD به دليل اينكه ممكن است در لوله رحم چسبندگي ايجاد شود، درصد نازايي كمي بيشتر است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.49997s, 18q