پلمب آرايشگاه‌هاي مردانه‌ كه زنان را اصلاح مي‌كردند!

۱۳۹۴/۰۲/۲۴ - ۰۹:۱۲ - کد خبر: 147914

سلامت نیوز: رييس اتحاديه آرايشگران مردانه ضمن اعلام شرط انجام سولاريوم در آرايشگاه‌ها، ‌از پلمب آرايشگاه‌هاي مردانه‌اي كه در واحد‌هاي مسكوني مستقر بودند و زنان را اصلاح مي‌كردند، خبر داد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، مصطفي گواهي گفت: آرايشگراني كه در واحد‌هاي مسكوني فعاليت مي‌كنند كاملا غيرقانوني و بدون مجوز هستند ولي فعاليت آنها در اماكن اداري - تجاري مشكلي ندارد. وي افزود: يكي از معضلات مهم اين است كه حدود صنفي براي تاسيس واحدهاي صنفي در محله‌هاي مختلف برداشته شده و در هرمحله‌اي به تعداد مختلف مي‌توان آرايشگاه تاسيس كرد.

رييس اتحاديه آرايشگران مردانه ادامه داد: با توجه به اين موضوع كساني كه به صورت ناشيانه وارد اين صنف شده‌اند و غيرقانوني كار مي‌كنند، براي درآمدزايي از مدل‌هاي موي غربي يا تخلفاتي مثل فروش مواد مخدر و مشروبات الكي براي درآمدزايي استفاده مي‌كنند كه مواردي را شاهد بوديم و بلافاصله با آنها برخورد كرديم. وي تاكيد كرد: به آرايشگراني كه مدل‌هاي موي نامتعارف كه در شأن و شخصيت ايرانيان نيست ارايه مي‌دهند، در مرحله‌ اول اخطار مي‌دهيم و در مرحله دوم واحد صنفي مربوطه را پلمب خواهيم كرد.

گواهي گفت: نرخ اصلاح موي اين آرايشگاه‌ها بدون شست‌وشو ٣٠ هزار تومان است كه اين تعرفه در آرايشگاه‌هاي درجه اول ١٥ هزار تومان، درجه دو مبلغ ١٢ هزار تومان و درجه سه ١٠ هزار تومان است و كليه‌ خدمات ديگر با توافقات طرفين خواهد بود. گواهي در بخشي از سخنان خود تاكيد كرد: براي خالكوبي و تاتو بايد از وزارت بهداشت مجوز گرفته شود و سولاريوم نيز بايد زيرنظر پزشك انجام شود. به شرطي آرايشگاه‌ها مي‌توانند اين سرويس را ارايه دهند كه اتاق مخصوص در آرايشگاه داشته باشند و مجوز مربوطه را نيز از وزارت بهداشت دريافت كنند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.98794s, 18q