درد دل‎های پدر کشتی‎گیر جوان فوت‎شده لرستانی

۱۳۹۴/۰۲/۲۴ - ۱۰:۲۲ - کد خبر: 147928

سلامت نیوز: مجتبی چنگایی کشتی‎گیر جوان لرستانی چند روز پیش در حین تمرین کشتی فوت کرد و پدرش هنوز مرگ فرزند جوانش که می‎گوید با زحمت بزرگش کرده را باور نمی‎کند.

کرم‎الله چنگایی در گفت‎وگو با ایسنا، درباره مرگ فرزندش اظهار کرد: خیلی سخت است فرزندت صحیح و سالم برای ورزش به بیرون از خانه برود و خبر مرگش را بشنوی و جنازه‎اش را بیاورند.

وی ادامه داد: مجتبی متولد 1373 و تازه خدمت مقدس سربازی را تمام کرده بود و در مغازه عمه‎اش با روزی 15 هزار تومان دستمزد، کار می‎کرد و علاقه‎ی خاصی به ورزش داشت که هنوز مرگش را باور نکرده‎ام.

چنگایی با اشاره به اینکه پسر مرحومش بیمه ورزشی نبوده، افزود: نمی‎دانم چرا مسئولان ورزشی اجازه می‎دهند ورزشکاری که بیمه ندارد، در باشگاه به تمرین بپردازد. مجتبی بچه‎ی سالمی بود (اشک اجازه نداد صحبتش را تمام کند).

وی با اشاره به اینکه امکانات اولیه پزشکی مثل کپسول اکسیژن در باشگاه نبوده، تصریح کرد: بعد از این حادثه که برای پسرم پیش آمده، به او تنفس مصنوعی داده‎اند که اگر کپسول اکسیژن موجود بود شاید پسرم برمی‎گشت. چرا باشگاه‎های ما نباید امکانات اولیه را داشته باشند؟ سالن انوشیروان رضایی خیلی قدیمی است و امکانات لازم را ندارد.

چنگایی با بیان اینکه حرف‎های ضد و نقیض زیادی در مورد ماجرا شنیده‎ایم، ادامه داد: هنوز نمی‎دانیم پسرم با چه کسی در حال تمرین بوده، نمی‎دانیم در سانس چه مربی‎ای این اتفاق رخ داده و شنیده‎ایم که مربی باشگاه در آن زمان سر تمرین حاضر نبوده است.

او با اشاره به اینکه پزشک‎ها اعلام کرده‎اند مرگ مجتبی بر اثر ایست قلبی بوده، یادآور شد: جسد پسرم کالبدشکافی شده که هنوز جزییات آن اعلام نشده است.

این پدر داغ‎دیده تأکید کرد: پسر جوانم که به همین راحتی فوت شد اما امیدوارم کمک‎های اولیه در باشگاه‎ها موجود باشد و مسئولان اجازه ندهند هیچ ورزشکاری بدون کارت بیمه ورزشی به تمرین بپر‎دازد تا اگر اتفاقی رخ داد خانواده‎اش پولی برای درمان یا دفن و کفن داشته باشند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.98093s, 18q