رئیس انجمن حمایت از حقوق معلولان:

افراد کوتاه‌قد تحت پوشش بهزیستی قرار می‌گیرند

۱۳۹۴/۰۲/۲۵ - ۱۱:۲۳ - کد خبر: 147993

سلامت نیوز:رئیس انجمن حمایت از حقوق معلولان درپی لغو عضویت افراد دارای کوتاهی قد در سازمان بهزیستی کشور گفت: این افراد درگروه افرادی با معلولیت متوسط و گاه شدید محسوب می‌شوند و به همین علت سازمان بهزیستی کشور مجدداً نسبت به از سرگیری خدمات خود نسبت به این قشر اقدام می‌کند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا،علی همت محمودنژاد افزود: متاسفانه در سالهای گذشته طی ارسال بخش نامه‌ای به شعب بهزیستی در سراسر کشور و تلقی نادرست ارزیابان ICF(ارزیابان طبقه بندی بین المللی معلولیت) از چگونگی بهره برداری از این بخش نامه، باعث شد تا معلولان دارای کوتاهی قد از خدمات بهزیستی محروم شوند.

وی ادامه داد: سازمان بهزیستی کشور قصد دارد در اسرع وقت و با صدور بخش نامه‌ای مجددا تمامی افراد کوتاه قد در سراسر کشور را ضمن منظور کردن معلولیت جسمی برای آن ها، از خدمات بهزیستی بهره‌مند کند.

رئیس انجمن حمایت از حقوق معلولان در پایان اظهار کرد: در دیدار با رییس جدید سازمان بهزیستی کشور تمامی مسائل و مشکلات جامعه معلولان مطرح و مورد بحث و بررسی قرار گرفته است و با توجه به شرایط موجود نسبت به آینده این سازمان خوش بین هستیم.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.12882s, 19q