5 روش مناسب جهت آرامش عضلات صورت

۱۳۹۴/۰۲/۲۷ - ۱۴:۱۲ - کد خبر: 148111

سلامت نیوز: صورت شما در طول روز به شدت کار مي کند.شما به کمک عضلات صورت به جهات مختلف نگاه مي کنيد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از آریا، صورت شما همچنين در معرض آسيب هاي عوامل محيطي،مثل نور خورشيد،باد،کرم ها و لوازم آرايشي مختلف است.در صورت شما تقريباً 16 عضله،تعداد زيادي استخوان و عروق خوني وجود دارد که به شما کمک مي کند که کليه اين حرکات را با صورت خود انجام دهيد. مانند عضلات ساير قسمت هاي بدن،عضلات صورت شما هم دچار خستگي و ضعف مي شوند و بايد آنها را تقويت کنيد.اگر عضلات شما از سلامت کافي برخوردار نباشند،حتي خون رساني صورت هم مختل مي شود. يوگاي صورت به شما کمک مي کند که بتوانيد عضلات صورت خود را تقويت و همچنين خستگي روزمره را در آن برطرف کنيد.

1) جاي آرامي پيدا کنيد.در حالي که چشمان خود را بسته ايد روي زمين بنشينيد.سعي کنيد ستون فقرات شما کاملاً صاف باشد.تنفس خود تمرکز کنيد و دم و بازدم هاي عميق انجام دهيد.کف دو دست خود را آنقدر به هم بماليد تا گرم شود و سپس آن را روي چشمان خود بگذاريد.اين کار را چند بار تکرار کنيد.اين عمل باعث آرامش اعصاب چشمي،پلک و نواحي اطراف چشم مي شود.

2) انگشت دوم و سوم هر دو دست خود را روي ناحيه پيشاني قرار دهيد و از ناحيه ابرو تا گيجگاه را به صورت دايره وار و بسيار آرام ماساژ دهيد.اين نواحي معمولاً قسمت هايي است که در اثر استرس روزمره دچار درد مي شود.بعد از آن،ماساژ را از ناحيه گيجگاه به سمت عضلات فک و سپس به سمت گونه ادامه دهيد. اين حرکات را چند بار تکرار کنيد.

3) تا جايي که مي توانيد دهان خود را باز کنيد و لبخند بزنيد،طوري که کشش را در عضلات صورت، گونه،چانه و گردن خود احساس کنيد.سپس عضلات خود را رها کرده و اين روند را تکرار کنيد. اين کار سبب رفع خستگي عضلات صورت مي شود.

4) يک دم عميق بکشيد.سپس نفس خود را با قدرت بيرون دهيد. خود را تا جايي که مي توانيد بيرون آوريد و صداي "اَ" را بلند ادا کنيد.اين کار را سه بار تکرار کنيد.اين عمل جريان خون را در صورت تقويت مي کند.

5) سعي کنيد گونه ها وناحيه مرکزي صورت خود را جمع کنيد و سپس آن را رها کنيد.اين کار به تقويت جريان خون در صورت کمک مي کند.روزانه بهتر است اين حرکات را براي عضلات صورت خود انجام دهيد،زيرا کارهاي روزمره به شدت باعث خستگي عضلات اين ناحيه مي شوند و شما با اين ورزش ها مي توانيد آرامش و شادابي را به صورت خود باز گردانيدد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.72034s, 19q