لاغری‌های مرگ آور

۱۳۹۴/۰۲/۲۷ - ۱۴:۱۸ - کد خبر: 148150

سلامت نیوز:سازمان بهداشت جهانی خبر از عوارض جبران ناپذیر برخی از داروهای لاغری و عوارض غیر قابل جبران آنها داد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه ایران،با خبر انتشار مرگ یک زن و بستری شدن گروهی از مصرف کنندگان قرص‌های لاغری پلیس بین‌الملل در تعقیب برای دستگیری تولید کنندگان و مبلغان این گروه از داروهاست. مصرف خود سرانه و تحت تأثیر قرار گرفتن تبلیغات اینترنتی سبب شده است گروهی از افراد قربانی تولید کنندگان این نوع داروی لاغری شوند. داروهای لاغر کننده و فرم دهنده بدن که در قالب کپسول و پودر زردرنگ به فروش می‌رسد، بشدت آسیب‌زا بوده و با عوارضی همچون افزایش درجه حرارت بدن، تعریق زیاد، خشکی دهان و افزایش ضربان قلب گزارش شده است.

به گزارش محققان، افزایش سوخت وساز بدن و کمک به دفع آب زیادی و کنترل اشتها از عملکردهای داروهای لاغری است که مصرف آنها اغلب به پیدایش عوارضی همچون خشکی پوست، از دست دادن ویتامین‌های محلول در چربی، سردرد و افزایش فشار خون بوده و حتی گروهی از آنها نیز ممکن است توأم با ایجاد وابستگی بوده یا احتمال ابتلا به بیماری‌های قلب یا دیابت را افزایش ‌دهند.

به توصیه متخصصان عارضه مهلک و غیر قابل جبران داروهایی که به کاهش وزن کمک می‌کند، برهم خوردن تعادل در تنظیم درجه حرارت بدن است. این عارضه خطرناک خطر مرگ را به همراه دارد و اغلب به دلیل وجود مواد سمی و غیر قابل تأیید وزارت بهداشت این اتفاق می‌افتد.

محققان ورزش، استفاده از رژیم غذایی مناسب و نوشیدن آب را بهترین روش بدون عارضه برای متقاضیان لاغری معرفی می‌کنند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.50653s, 19q