بيش از 52 هزار معلول در استان تهران از خدمات بيمه تکميلي برخوردارند

۱۳۸۷/۱۱/۰۹ - ۱۳:۰۹ - کد خبر: 14816
بيش از 52 هزار معلول در استان تهران از خدمات بيمه تکميلي برخوردارند
"ظاهر رستمي" روز چهارشنبه در گفت و گوي با ايرنا افزود: بحث بيمه تکميلي موضوع جديدي است که از بهمن ماه سال گذشته براي اولين بار در سطح بهزيستي کشور و به تبع آن بهزيستي استان تهران اجرا شده است.
وي اظهار داشت: اجراي بيمه تکميلي در شهرستان هاي کوچک استان تهران از جمله اسلامشهر، فيروزکوه، ورامين و دماوند کاملا موفقيت آميز و مورد رضايت معلولين بوده است.
وي با بيان اينکه اجراي اين طرح در سطح شهرستان هاي بزرگ استان از جمله تهران، شميرانات، کرج و ري چندان موفقيت آميز نبوده، گفت: بزودي مشکلات اجرايي اين طرح در شهرستان هاي بزرگ استان نيز رفع خواهد شد.
مدير کل سازمان بهزيستي استان تهران، با بيان اينکه ما نمي توانيم در خصوص بيمه تکميلي خارج از چارچوب قرارداد بسته شده بين بهزيستي و شرکت آتيه سازان حافظ اقدام کنيم، افزود: طبق اين قرارداد در صورتي که فرد معلول به بيمارستان مراجعه و بستري شود، شرکت بيمه گر بايد مبلغ هزينه شده را در قالب بيمه تکميلي بپردازد.
رستمي با تاکيد بر اينکه نگراني معلولين از اتمام مهلت اين قرارداد است، تاکيد کرد : اين قرارداد در حال تمديد است و با انجام اقدامات لازم در سال آينده پيشرفت چشمگيري درحوزه بيمه تکميلي معلولين روبرو خواهيم بود.
وي با بيان اينکه در بخش درمان از سال 1383 صندوقي به عنوان صندوق درمان براي تامين هزينه هاي درماني معلولين با اعتبار 150 ميليون ريال ايجاد شده است ، افزود: با تلاش هاي انجام شده امسال اين اعتبار به ميزان هفت برابر و معادل سه ميليارد و 680 ميليون ريال افزايش يافته است.
مدير کل سازمان بهزيستي استان تهران گفت: از طريق اين صندوق به معلولين نيازمند تا سقف 10 ميليون ريال کمک مالي مي شود.
رستمي، با اشاره به اينکه سازمان بهزيستي استان تهران در مجموع به 275 هزار نفر در بخش هاي مختلف پيشگيري، اجتماعي و توانبخشي خدمات ارائه مي دهد، اظهار داشت:
اکنون بهزيستي استان تهران در حوزه توانبخشي با در اختيار داشتن حدود 200 مرکز به معلولين ذهني، بيماران رواني مزمن و معلولين آموزش پذير يارانه مي پردازد.
وي افزود: همچنين، سازمان بهزيستي استان تهران از طريق بخش خصوصي برخي خدمات توانبخشي از جمله فيزيوتراپي و گفتار درماني را در منزل به معلولين ارائه مي دهد.
وي، با اشاره اينکه تاکنون 156 هزار معلول در سطح استان تهران شناسايي شده اند، گفت: از اين مجموع اکنون 34 هزار نفر ازاين افراد ماهانه حداقل 320 هزار ريال و حداکثر 620 هزار ريال مستمري دريافت مي کنند.
وي افزود: ساير معلولين نيز از خدمات توانبخشي سازمان بهزيستي استان تهران استفاده مي کنند.
رستمي، در خصوص حق پرستاري معلولان نيزگفت: مبلغ 450 هزار ريال به عنوان حق پرستاري هر سه ماه يکباربه معلولين تحت پوشش پرداخت مي شود.
وي ابراز اميدواري کرد :با تلاش هاي انجام شده در آينده نزديک حق پرستاري مانند مستمري به صورت ماهانه به معلولين نيازمند پرداخت شود.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.40677s, 18q