مردم حق دارند اطلاعات دارو را از داروساز سوال کنند

۱۳۸۷/۱۱/۰۹ - ۱۳:۱۰ - کد خبر: 14819
 مردم حق دارند اطلاعات دارو را از داروساز سوال کنند
دکتر " اکبر عبداللهي اصل " در حاشيه برگزاري افتتاحيه کارخانه افشانه (اسپري) هاي تنفسي و استنشاقي در پاسخ به سوال ايرنا افزود : در زمان حاضر داروخانه ها اگر مشتري زيادي هم داشته باشند موظف اند به بيمار اطلاعات لازم در خصوص نحوه مصرف و همچنين عوارض دارو را ارايه دهند.
وي در پاسخ به سوال خبرنگار ديگري مبني براينکه برخي بيماران در خصوص دارو از داروساز سوال نمي کنند گفت: اگر هم سوال نکنند حق فني برقرار است .
عبداللهي اصل در خصوص حق فني داروخانه ها افزود: اخذ حق فني از داروخانه از نظر وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکي کاملا قانوني است .
وي به مرکز اطلاعات دارويي نيز اشاره کرد و گفت: اين مرکز کمبودهاي دارو و هم اطلاعات علمي آن را به متقاضيان ارايه مي دهد که اطلاعات علمي دارو به صورت شبانه روزي ارايه مي شود.
اين مقام مسوول در وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکي همچنين تعداد داروخانه ها را هشت هزار داروخانه برشمرد و گفت: اين تعداد با مراکز عرضه دارو که در مراکزي همچون کلينيک ها و درمانگاه ها دايرند، به حدود 12 هزار مي رسد.
عبداللهي اصل افزود : براساس ضوابط وزارت بهداشت ، به ازاي هر شش هزار نفر بايد يک داروخانه و به ازاي هر 10 باب داروخانه روزانه نيز يک داروخانه شبانه روزي بايد داير باشد که ويژگي هاي آن با توجه به شرايط استاني توسط معاونت غذا و داروي هر استان تعيين مي شود .
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.12773s, 19q