پنج توصیه چاغاله بادامی

۱۳۹۴/۰۲/۲۷ - ۱۶:۴۳ - کد خبر: 148192

سلامت نیوز: خرید مقدار اندکی چاغاله بادام برای تغییر ذائقه و تفنن، کار نادرستی به نظر نمی‌رسد. بااین‌حال، با رعایت چند نکته کوچک درباره خرید و مصرف این میوه می‌توان علاوه بر لذت بردن از یک محصول خوشمزه سلامت خود را نیز حفظ کرد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران، هنگام خرید تا آنجا که ممکن است، چاغاله‌های ریزتر را انتخاب کنید. چاغاله‌هایی که درشت‌تر هستند در واقع فاصله کمتری با تبدیل شدن به بادام رسیده دارند. به همین دلیل بافت چوبی شده در چاغاله‌های بزرگ‌تر بیشتر و مواد قابل‌جذب آن توسط دستگاه گوارش انسان کمتر است.چاغاله بادام معمولاً به‌صورت فله‌ای در مجاورت هوای آزاد و توسط فروشندگان دوره‌گرد به فروش می‌رسد، پس حتماً از بهداشت فروشنده و سلامت چاغاله‌ها مطمئن شوید.

سعی کنید هنگام خرید، چاغاله‌های سالم و بدون لک را انتخاب کنید. چاغاله‌های تغییررنگ داده و تیره معمولاً کهنه‌اند. همچنین چاغاله‌های شکسته می‌توانند محل مناسبی برای ورود میکروارگانیسم‌های بیماری‌زا باشد پس، از خوردن آن‌ها صرف‌نظر کنید.

به شستشوی چاغاله‌ها توسط فروشنده‌ها اکتفا نکنید. قبل از مصرف حتماً چاغاله‌ها را بشویید. بسیاری از چاغاله بادام‌ها در واقع بادام‌های نارسی هستند که اوایل فصل بهار هنوز حالت چوبی پیدا نکرده‌اند و در اثر عوامل طبیعی مثل باد و باران از شاخه جدا شده و به زمین ریخته‌اند.

چاغاله‌بادام معمولاً توسط فروشنده در محلول آب و نمک نگهداری می‌شود و فروشنده پس از اندازه کردن مقدار مورد نظر شما، مقدار زیادی نمک روی چاغاله‌های خریداری‌شده، می‌ریزد. سعی کنید چاغاله بادام را با حداقل میزان نمک مصرف کنید تا دچار عوارض مصرف زیاد نمک نیز نشوید.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.63214s, 18q