داشتن فعالیت سالم از عوامل پیشگیری از ابتلا به واریس است

۱۳۸۷/۱۱/۱۰ - ۰۹:۲۴ - کد خبر: 14821
داشتن فعالیت سالم از عوامل پیشگیری از ابتلا به واریس است
به گزارش گروه ترجمه سلامت نیوز،رگ های برجسته واریسی و عنکبوتی شکل روی پا منظره چندان جالبی به نظر نمی رسد. البته تکنیک های پزشکی متنوعی برای پیشگیری از بروز این شرایط و درد ناشی از رگ های واریسی وجود دارد که مهم ترین آنها عبارتند از:
1- به بدن خود گوش فرا دهید: ورای مسئله زیبایی ، باید گفت که رگ های واریسی و عنکبوتی منجر به ناراحتی های جدی تری مثل خستگی، گرتفگی عضله در شب، تورم ساق پا و خارش اطراف وریدهای خاص می شود. بنابر این در صورت ملاحظه این علائم سریعا به پزشک مراجعه کنید.
2- فعال باشید: پیاده روی ، شنا، دوچرخه سواری و سایر فعالیت های ورزشی باعث حفظ جریان خون در ساق پا و کاهش فشار به رگ های خونی می شود.ایستادن و نشستن طولانی مدت و بدون حرکت در یک مکان ثابت باعث ایجاد فشار به وریدها می شود . بنابراین لازم است که مرتب موقعیت خود را عوض کنید و ماهیچه پشت ساق پا را وادار به حرکت نمایید.
3- حفظ وزن متعادل: حفظ وزن متعادل فشار ناشی از سنگینی را از روی ساق پا بر می دارد و در نتیجه رگ های این قسمت کمتر دچار واریس می شود.
4- پوشیدن جوراب های مخصوص واریس: این جوراب ها کمک زیادی به جریان خون ساق پا می کند و از درد رگ های واریسی می کاهد اما باید مراقب باشید که پوشیدن لباس تنگ برای سایر نقاط بدن مثل کمر و کشاله ران اصلا مناسب نیست و مانع از جریان خون می شود.
5- خنک کردن: گرمای فوق العاده مثل حمام های داغ منجربه تورم ورید و ایجاد حوضچه های خونی می شود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.46713s, 18q