مجوز شرکت‌هایی که از برچسب‌های قدیمی اصالت دارو استفاده کنند، لغو می‌شود

۱۳۹۴/۰۲/۲۷ - ۱۶:۵۶ - کد خبر: 148213

سلامت نیوز: معاون نظارت و برنامه ریزی سازمان غذا و دارو از برخورد جدی با شرکت های متخلف که به جای الصاق برچسب های جدید اصالت دارو همچنان اقدام به درج برچسب به روش قدیمی می کنند خبر داد و گفت: مجوز این شرکت‌ها لغو خواهد شد.

اکبر عبدالهی در گفت‌وگو با میزان، درباره سامانه رهگیری دارو و لوازم آرایشی اظهار کرد: سازمان غذا و دارو در تلاش است تا داروها و لوازم آرایشی جدید شناسه گذاری شود، براین اساس از آذر ماه سال گذشته درج برچسب اصالت به روش قدیمی متوقف شده است، متاسفانه در حال حاضر شاهد هستیم که برخی از شرکت‌های مجری همچنان در حال اجرای این کار با روش قدیمی هستند.

وی در ادامه با بیان این مطلب که سازمان غذا دارو در تلاش است تا با متخلفان به طور جدی برخورد کند، افزود: در هر حال سیستم‌های بازرسی داروخانه‌ای در کشور فعال شده است و از داروخانه‌های سطح شهر نمونه محصولات ارائه شده به مشتریان جمع‌آوری می‌شود. براین اساس در صورت مشاهده تخلف، مجوز شرکت های توزیع کننده چنین داروها و اقلامی لغو خواهد شد.

به گفته معاون نظارت و برنامه ریزی سازمان غذا و دارو، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای تامین ایمنی و سلامت مصرف کنندگان و تشخیص آسان و مطمئن کالاهای اصلی از تقلبی، ابزاری کار آمد و قابل استفاده را طراحی کرده و در اختیار مصرف کنندگان قرار داده است که شامل برچسب اصالت و سلامت می‌شود.

عبدالهی در خاتمه تصریح کرد: پایش و رهگیری محصولات آرایشی و بهداشتی و غذایی تا سطح شرکت‌های پخش کننده این اقلام در اولویت کار سازمان غذا و دارو است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.6945s, 19q