آخرین وضعیت دریاچه ارومیه

۱۳۹۴/۰۲/۲۷ - ۱۶:۵۶ - کد خبر: 148214

سلامت نیوز: معاون امور تالاب‌های سازمان محیط زیست با تشریح آخرین وضعیت دریاچه ارومیه گفت: علاوه بر افزایش بارش‌ها، رهاسازی آب و کنترل چاههای غیرمجاز ازاقداماتی بود که پسروی در دریاچه را مهار کرد.

مسعود باقرزاده کریمی در گفت‌وگو با ایسنا، افزود: درحال حاضر ارتفاع آب دریاچه ارومیه معادل70 . 1270 متر از سطح دریاست در حالی که 60 سانتی متر نسبت به پایین‌ترین سطح این دریاچه که در شهریور۹۳ تجربه کرده، بالاتر آمده است.
وی با تاکید بر این که تراز سطح آب دریاچه ارومیه در حال حاضر نسبت به دوره مشابه سال قبل تغییر چندانی نداشته است، افزود: این موضوع نشان می‌دهد که تغییر رویکرد دولت و به خصوص وزارت نیرو و اقداماتی که در خصوص رهاسازی آب به دریاچه ارومیه انجام شده است از پسروی جلوگیری شد.
معاون امور تالاب‌های سازمان محیط زیست از رها سازی 150 میلیون متر مکعب آب طی سال گذشته به دریاچه ارومیه خبر داد و افزود: علاوه بر آن برنامه‌های خوبی برای کنترل چاههای غیرمجاز و حجمی کردن برداشت از چاهها نیز انجام شده است که اثرات آن را در سال های بعد باید دید.
باقرزاده کریمی با اشاره به افزایش۶۰ سانتی‌متری سطح آب دریاچه ارومیه نسبت به کمترین سطح آن، گفت: بارش‌های بهاره سال جاری حجم آب موجود در دریاچه ارومیه را به ۱۳ میلیارد و ۲۲۰ میلیون مترمکعب رسانده است . این درحالی است که حجم آب موجود در این دریاچه در زمان مشابه سال گذشته ۱۳ میلیارد و ۱۶ میلیون مترمکعب بوده است. بنابراین افزایش میزان بارش ها که در سطح منطقه اتفاق افتاده باعث مهار کاهش سطح دریاچه شد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.1481s, 19q