خواندني هاي خوراکي

۱۳۹۴/۰۲/۲۸ - ۱۱:۲۷ - کد خبر: 148253

سلامت نیوز:در دوران باستان، بيشتر مردم غذا را خام مصرف مي کردند اما بعدها براي اين که غذا راحت تر هضم شود، اقدام به پختن غذا کردند. در آن زمان غذا خوردن صرفاً براي سير کردن شکم بود و از طرفي قدرت انتخاب افراد در خصوص مواد غذايي محدود بود.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه خراسان،اما اين روزها مواد غذايي مختلف و متنوعي وجود دارد و غذا خوردن براي مردم يک کار تفريحي نيز محسوب مي شود. به همين دليل لازم است واقعيت هاي غذا را بهتر بدانيد.

غذاهايي که در هواپيما ارائه مي شود طعم خوبي ندارد زيرا در ارتفاع بالا، توان چشايي و بويايي ۳۰ تا ۵۰ درصد کاهش مي يابد.

محققان مي گويند گوشت طيور نسبت به دهه هفتاد، داراي چربي بيشتري است و ارزش پروتئين آن افت کرده است.

به نقل از Readersdigest، در دنيا، بيش از ۷هزار و ۵۰۰ نوع سيب کشت مي شود که اگر روزي يک نوع از آن را مصرف کنيد، ۲۰ سال طول مي کشد تا تمامي آن ها را امتحان کنيد.

تنها ماده غذايي که حاوي ميزان کافي مواد مغذي است، شير مادر است.

عسل تاريخ انقضا ندارد زيرا به طور طبيعي ماده نگه دارنده دارد. قديمي ترين عسل موجود متعلق به ۳ هزار سال پيش است. هيچ نوع قارچ يا باکتري نمي تواند روي عسل رشد کند و به محض تماس پيدا کردن با عسل از بين مي رود.

کشور هند پايين ترين ميزان مصرف غذا براي هر فرد را در جهان دارد و لوکزامبورگ در بلژيک بالاترين ميزان را به خود اختصاص داده است.

نتايج بررسي ها نشان مي دهد که مصرف منظم فست فود همان تأثيرگذاري بيماري هپاتيت را دارد. مصرف فست فود بيماري کبد چرب را در پي دارد زيرا داراي ميزان زياد چربي هاي اشباع شده است. کبد چرب در صورت درمان نشدن، به آسيب ديدگي کبد منجر مي شود.

جوز هندي، در صورت مصرف زياد به توهم منجر مي شود که ۲ روز يا بيشتر طول مي کشد تا رفع شود.

۷۰ درصد گوشت قرمزي که در سراسر جهان مصرف مي شود، گوشت گوسفند است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.1868s, 18q