دلیل تاخیر در پرداخت معوقات فرهنگیان

معلمان تهرانی 48 میلیاردتومان از دولت احمدی نژاد طلبکارند

۱۳۹۴/۰۲/۲۸ - ۱۱:۰۹ - کد خبر: 148275
معلمان تهرانی 48 میلیاردتومان از دولت احمدی نژاد طلبکارند

سلامت نیوز:معلمان گلایه دارند که درباره معوقات آنها صحبتی به میان نمی‌اید، اما به مطالبات آنها به طور جدی پرداخته شود که اصلاح نظام پرداخت از جمله این مطالبات است.
به گزارش نامه نیوز، اسفندیار چهاربند در پاسخ به پرسش مخاطبان مبنی بر چرایی تاخیر در پرداخت معوقات فرهنگیان اظهار کرد: برای سال تحصیلی جاری به آنچه که قبلا مصوب شده و جزو تعهدات ماست عمل خواهیم کرد.

وی افزود: اما بخشی از معوقات مربوط به سال 88 به بعد و جزو تعهدات دولت قبلی است که البته پیگیر هستیم تا حق مسلم همکاران را به هر شکلی استیفا کرده و به آنها بازگردانیم. تلاش می‌کنیم از محل مدیریت درآمدهای اختصاصی شهر تهران این بخش از معوقات را بپردازیم.

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران با بیان اینکه رقم ریالی این معوقات از 48 میلیارد تومان گذشته است، عنوان کرد: اضافه کار مدیران، حق التدریس ها و... در این ردیف قرار می‌گیرد و حدود 22هزار نفر در این گروه قرار می‌گیرند. البته معلمان گلایه دارند که درباره معوقات آنها صحبتی به میان نمی‌اید، اما به مطالبات آنها به طور جدی پرداخته شود که اصلاح نظام پرداخت از جمله این مطالبات است.

چهاربند در ادامه رشد سرانه‌ای مدارس در سال تحصیلی جاری را اعلام و عنوان کرد: برای تامین سرانه در سال آینده تلاش می‌کنیم سرانه مدارس را برای هر دانش آموز از 3500 تومان به 5000 تومان افزایش دهیم.

وی افزود: این رقم تنها بخشی از هزینه قبوض برق و گاز و... را تامین می‌کند و مدارس ما کماکان برای اداره کردن خودشان به مشارکت مردم نیاز دارند. به عنوان مثال تنها حقوق معلمان یک مدرسه 12 کلاسه ابتدایی با 360 دانش‌آموز با احکامی که بعد از عید صادر کردیم سالانه به 850 میلیون تومان می‌رسد که دولت آن را تقبل می‌کند، همچنین 30 میلیون تومان برای هزینه‌های جاری نیاز دارد.

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران با بیان اینکه از مدیران مدارس درخواست داریم طوری مدرسه را اداره کنند که اعتماد خانواده‌ها برای مشارکت جلب شود گفت: کمک‌های مردمی چهار درصد کل هزینه‌ای می‌شود که دولت می‌پردازد و این قضاوت که دولت به مدارس کمک نمی‌کند منصفانه نیست. باید خدمات خوب به مردم بدهیم و اعتمادسازی کنیم و مردم هم مشارکت کنند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.59042s, 19q