پرونده باجناق‌کُشی روی میز 5 قاضی

۱۳۹۴/۰۲/۲۹ - ۱۲:۴۰ - کد خبر: 148449

سلامت نیوز: ماجرای قتل باجناق در جشن شبانه که در آن قاتل با حکم قصاص مواجه شده بود، با نظر قضات دیوان عالی کشور به ایستگاه محاکمه بازگردانده شد.

به گزارش سلامت نیوز، روزنامه ایران در ادامه آورده است: «هادی» پس از این جنایت فامیلی و وقتی باجناقش به نام «سعید» از پای درآمد، در برابر کیفرخواست قتل عمد قرار گرفت و در نخستین مرحله محاکمه قاضی عبداللهی و چهار قاضی مستشار در شعبه 74 دادگاه کیفری استان تهران به قصاص نفس محکوم شد.
با اعتراض هادی به این حکم، پرونده به شعبه 14 دیوان عالی کشور ارسال شد و چهار قاضی دیوان عالی پس از بررسی تخصصی، حکم قصاص را نپذیرفتند و به روند بررسی‌های قضایی و پلیسی نقص گرفتند.
قضات دیوان اشاره کردند که هادی در زمان ضربه زدن به باجناقش نمی‌خواسته ضربه مستقیم به شاهرگ اصلی ران پا - سفیدران - وارد کند و چون سعید - مقتول - خود را همزمان کنار می‌کشد، چاقو به این رگ حیاتی اصابت کرده است؛ پس قتل با آگاهی صورت نگرفته است، چراکه معمولاً مردم اطلاع ندارند که سفیدران جای حساسی است و پارگی شاهرگ باعث مرگ آنها می‌شود. پس یکی از مهم‌ترین استدلال‌ها برای قتل عمد که آگاهی عامل به کشنده بودن اقدامش است، در این پرونده باید مد نظر قرار گیرد.
بر اساس این گزارش، وقتی پرونده برای رفع نقص به شعبه 74 دادگاه کیفری استان تهران بازگردانده شد، صبح دیروز هادی بار دوم پیش روی پنج قاضی شعبه 74 قرار گرفت تا محاکمه شود. این در حالی بود که خانواده قربانی جنایت به توافق رسیده‌اند با شرایط خاصی مرد باجناق‌کش را مورد عفو و بخشش قرار دهند.
بنابر این گزارش، شب 11 مهرماه سال 88 مأموران پلیس 110 تهران در جریان قتل خونین مردی به نام سعید در یک جشن شبانه قرار گرفتند و باجناق وی را گناهکار شناختند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.10199s, 18q