اتصال ۷۰ مرکز تجاری و درمانی تهران به شبکه فاضلاب شهری

۱۳۹۴/۰۲/۲۹ - ۱۳:۰۹ - کد خبر: 148459

سلامت نیوز: رئیس محیط زیست شهر تهران با بیان اینکه طی ۶ ماه اخیر ۲۵۰ مرکز تجاری، اداری و درمانی برای اتصال به شبکه فاضلاب شهری شناسایی و بررسی شده اند، گفت: تاکنون ۷۰ مرکز به این سیستم متصل شده اند.

محمد حسین بازگیر در گفتگو با مهر افزود: محیط زیست شهر تهران پیگیری های دامنه داری را در خصوص پیوستن مجتمع های تجاری، اداری و حتی مسکونی برای پیوستن به شبکه فاضلاب انجام می دهد.
به گفته وی، در این راستا برای شناسایی منابع آلاینده آب با سازمان آب و فاضلاب تهران تفاهم نامه ای منعقد و تیم اجرایی مشترکی تشکیل دادیم.
بازگیر اظهار داشت: نمونه برداری ها برای این بررسی در نقاط مختلف شهر به ویژه در مکان هایی که شبکه فاضلاب شهری وجود دارد، آغاز شده است.
رئیس محیط زیست شهر تهران تصریح کرد: در حال حاضر مجتمع های اداری، تجاری، درمانی، مراکز صنفی و کارگاهی و حتی مجتمع های مسکونی و ورزشی برای پیوستن به شبکه فاضلاب شهری شناسایی شده اند.
بازگیر افزود: پیگیری های محیط زیست برای پیوستن این مراکز به شبکه فاضلاب شهری ادامه دارد و مراکزی که بیش از دو بار تذکر دریافت کرده باشند به مراجع قضایی معرفی می شوند.
وی یادآور شد: همچنین برای تعدادی از مراکز برنامه زمانبندی تعیین شده تا طبق این برنامه انشعابات اتصال به شبکه فاضلاب را خریداری کنند.
رئیس محیط زیست شهر تهران تاکید کرد: در حال حاضر از ۲۵۰ مرکز اداری، تجاری و درمانی که در خصوص اتصال به شبکه فاضلاب شهری شرایط آنها بررسی شده است حدود ۷۰ مورد به نتیجه رسیده و برای بقیه مراکز نیز یا اخطاریه صادر شده و یا اینکه برنامه زمانبندی برای اتصال به شبکه فاضلاب تعیین شده است.
به گفته بازگیر، در حال حاضر ۱۶ مرکز که بیش از دو بار در این خصوص اخطاریه دریافت کرده اند، به مراجع قضایی معرفی شده اند که یا برای آنها تشکیل پرونده شده و یا به زودی می شود.
وی اظهار داشت: طی ۶ ماه اخیر حدود ۵۰ مجتمع تجاری، اداری، ۲۳ مجتمع شهرداری و ۱۲ مرکز درمانی به شبکه فاضلاب شهری متصل شده اند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.41824s, 18q