لباس خلبانی،دامی برای فریب دختران

۱۳۹۴/۰۲/۳۰ - ۱۱:۳۸ - کد خبر: 148563

سلامت نیوز: آشنايي فيس‌بوكي با دختران جوان، دامي بود كه خلبان قلابي براي اجراي نقشه كلاهبرداري‌هايش پهن مي‌كرد. اين پسر حیله گركه عاشق خلباني بود، تصميم داشت با فريب دختران، هزينه كلاس‌هاي خلباني‌اش را تامين كند.


دختر جوان وقتي به ملاقات پسر موردعلاقه‌اش مي‌رفت نمي‌دانست كه طعمه چه دام عجيبي شده است. او در اينترنت با فرشاد آشنا شده بود. فرشاد خودش را يك خلبان حرفه‌اي معرفي كرده بود و چندين عكس با لباس خلباني‌اش نيز براي دختر جوان فرستاده بود تا اعتماد او را جلب كند. اما پشت‌پرده اين ماجرا، يك نقشه حرفه‌اي و حساب شده كلاهبرداري بود.


ماجرا از اين قرار بود كه دختر جوان پس از مدت كوتاه آشنايي با پسر مورد علاقه‌اش درحالي كه نمي‌دانست چه فريبي خورده است، از پسر خلبان خواست تا او را به‌عنوان مهماندار به يك شركت هواپيمايي معرفي كند. پسر جوان نيز كه خيلي در اجراي نقشه‌اش حرفه‌اي عمل كرده بود، اطلاعات كافي در مورد استخدام مهماندار را به اين دختر داد و در نهايت از او خواست مبلغي به حسابش واريز كند تا بتواند به شركت هواپيمايي ارایه دهد. واريز ٦ ميليون تومان پول كافي بود كه راز نقشه كلاهبرداري اين خلبان قلابي فاش شود.

اما ديگر دير شده بود، پسر جوان پس از دريافت پول ناپديد شده بود و تازه اينجا بود كه دختر ساده‌لوح متوجه شد چه كلاهي سرش رفته است. او روز ٣١ فروردين ماه به دادسرای ناحیه ٥ تهران رفت و از اين پسر كلاهبردار شكايت كرد. وقتي پرونده‌اي در اين زمينه تشكيل شد به دستور شعبه یازدهم بازپرسی دادسرای ناحیه ٥ تهران، پرونده براي رسیدگی در اختیار پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

اين دختر پس از حضور در پایگاه دوم پلیس آگاهی، به ماموران گفت: « حدود یک‌سال پیش از طریق شبکه اجتماعی فیس‌بوک با جوانی به نام «فرشاد» آشنا شدم که خود را خلبان و دارای مدرک تحصیلی دکترا و بالاتر معرفی کرد؛ مدتی از آشنایی من و فرشاد گذشت تا این‌که با هم قرار ملاقات گذاشتيم. در اولین ملاقات، فرشاد با لباس خلبانی آمد و ادعا كرد که پس از اين ديدار بايد برای پرواز به فرودگاه مهرآباد برود. پس از گذشت مدتی و به خاطر علاقه زيادي که به شغل مهمانداری هواپیما داشتم، از فرشاد خواستم تا در صورت امکان از ارتباطات خود در شرکت هواپیمایی استفاده كند و مرا به‌عنوان مهماندار در آن شركت استخدام کند.

فرشاد از اين پيشنهاد من استقبال کرد و گفت برای تسریع در انجام برخی امور استخدامی نیاز به پرداخت مقداری پول دارد و به این بهانه، ٦‌میلیون تومان از من دریافت کرد. مدتی از پرداخت پول به فرشاد گذشته بود تا این‌که فرشاد با دادن یک معرفی‌نامه که آن را در داخل سربرگ دارای آرم شرکت هواپیمایی نوشته بود گفت که معرفی‌نامه را نزد خودم نگه داشته تا آخرین هماهنگی‌های لازم را براي طی کردن دوره آموزشی مهمانداری انجام دهد اما پس از آن دیگر از وی خبری نشد». با اعلام اين شكايت، تحقيقات در اين خصوص آغاز شد.

کارآگاهان در نخستين گام از مرحله تجسس‌هاي خود، به دفتر شرکت هواپیمایی كه فرشاد ادعا كرده بود در آن‌جا خلباني مي‌كند رفتند و اطلاع پیدا کردند که مردي به نام فرشاد در این شرکت مشغول به کار نبوده و معرفی‌نامه ارایه شده به شاکی جعلی است.

در ادامه تحقیقات، کارآگاهان موفق به شناسایی محل تردد فرشاد در فرودگاه مهرآباد شدند. فرشاد ٢٧ ساله با لباس و کیف فرم خلبانی دارای درجه کاپیتانی در ترمینال شماره ٢ فرودگاه مهرآباد درحال تردد بود که توسط کارآگاهان پایگاه دوم شناسایی شد. بنابراين ضمن انجام هماهنگی با عوامل حراست و پلیس فرودگاه مهرآباد، سرانجام اين پسر فريبكار ٢٤ ارديبهشت‌ماه دستگیر شد.

هنگام دستگيري، فرشاد با ایجاد جوسازی قصد ممانعت از دستگیری و متواری شدن از محل را داشت که با همکاری عوامل حراست فرودگاه، دستگیر و توسط کارآگاهان به پایگاه دوم پلیس آگاهی منتقل شد. پس از دستگيري فرشاد بود كه راز كلاهبرداري‌هاي ميليوني از ده‌ها دختر ديگر از سوي اين پسر فاش شد و ماموران متوجه شدند كه تنها شاكي، طعمه اين پسر نبوده و دختران ديگری نيز فريب او را خورده‌اند.

بررسی تصاویر مدارک شناسایی متعلق به افراد غیر، نشان مي‌داد كه دختران به بهانه استخدام در مشاغل «مهمانداری» و «اداری» طعمه اين مرد شده بودند و پول‌های میلیونی به او پرداخت كرده بودند. متهم که چاره‌ای جز اعتراف نداشت به ماموران گفت: «به‌خاطر علاقه شدید به خلبانی، لباس خلبانی تهيه كردم و خود را به‌عنوان خلبان در شبکه‌های اجتماعی معرفی مي‌کردم.

در این مدت با مطالعه دقیق درباره خلبانی و انواع هواپیماهای مسافربری اطلاعات نسبتا دقیقی از اصطلاحات خلبانی پیدا کرده بودم؛ قصد داشتم تا با پولی که از طریق دختران جوان به‌دست می‌آورم، هزینه دوره‌های آموزشی ویژه خلبانی را تأمین كنم».


سرهنگ داوود مرادی، رئیس پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران، با اشاره به این موضوع که متهم خود را به‌عنوان خلبان هواپیماهای مسافربری از نوع فوکر ١٠٠ و ایرباس معرفی مي‌کرده، در پایان اعلام این خبر گفت: «از همه مالباختگان احتمالی که با اين شیوه و شگرد مورد کلاهبرداری قرار گرفته‌اند دعوت می‌شود تا براي پیگیری شکایات خود به نشانی پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران مراجعه كنند».

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.15196s, 18q