استرس دوران كودكي، سيستم ايمني بدن را در بزرگسالي تضعيف مي‌كند

۱۳۸۷/۱۱/۱۲ - ۱۲:۲۵ - کد خبر: 14862
استرس دوران كودكي، سيستم ايمني بدن را در بزرگسالي تضعيف مي‌كند
سيت پولاك، محقق و متخصص دانشگاه ويسكونسين در مدسيون آمريكا در اين باره مي‌گويد: اين مطالعه نشان داد اشخاصي كه در كودكي مورد سوء رفتارها و سوء استفاده‌هاي فيزيكي قرار مي‌گيرند، در دوران بزرگسالي عملكرد سيستم ايمني بدن آنها دچار نقصان و نارسايي‌هاي قابل توجهي مي‌شود. نتايج اين تحقيق در نشريه دستاوردهاي آكادمي ملي علوم آمريكا منتشر شده است.

در اين پژوهش توان سيستم ايمني در بين افراد بالغي كه دوران كودكي عادي يا غيرعادي را به لحاظ استرس و تنش رواني تجربه كرده‌اند، مورد مقايسه و ارزيابي قرار گرفت. اين پژوهشگران سطح بالاي آنتي بادي‌ها را در برابر ويروس ساده نوع يك تبخال بررسي كردند.

نتايج بررسي‌ها نشان داد: افرادي كه سيستم ايمني بدن آنها سالم و قوي است مي‌توانند اين ويروس را در بدن خود كنترل كنند و به ندرت علائم ويروس مزبور در بدن اين افراد بروز مي‌كند مگر اينكه در مواردي دچار يك بيماري يا استرس شوند كه به اين ترتيب سيستم ايمني بدن آنها متاثر شده و تضعيف مي‌شود. اما در مورد افرادي كه سيستم ايمني بدنشان ضعيف است، بدن در مقابله و سركوب كردن ويروس تبخال با نام مختصر HSV-1 دچار اشكال مي‌شود و قادر نخواهد بود به طور موثر عليه ويروس فعال شده، آنتي بادي توليد كند.

به گزارش ایسنا، تحقيقات نشان داد: گروهي از نوجوانان شركت كننده در پژوهش كه دوراني را در روماني، روسيه و چين يتيم بودند و بعد در خانواده‌هاي آمريكايي به فرزند خواندگي قبول شدند، دچار شواهد و علائمي از ضعف و نارسايي سيستم ايمني بدن هستند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.65434s, 18q