رئيس پليس آگاهي تهران بزرگ:

متقلبان توليد داروي رويش مو دستگير شدند

۱۳۸۷/۱۱/۱۳ - ۰۹:۴۶ - کد خبر: 14876
متقلبان توليد داروي رويش مو دستگير شدند
رئيس پليس آگاهي تهران بزرگ گفت: از طريق تماس تلفني يکي از شهروندان تهراني خبري به مرکز اطلاعات جنائي پليس آگاهي تهران بزرگ واصل شد مبني براينکه يک قلم داروي تقلبي رويش مو در تهران در حال توزيع مي باشد.
محمديان افزود: کارآگاهان مرکز اطلاعات جنائي و معاونت مبارزه با قاچاق کالا و ارز اين پليس در اقداماتي هماهنگ ضمن انجام تحقيقات همه جانبه و به دست آوردن نمونه اي از داروي مورد نظر و در طول مدت سه ماه تعقيب و مراقبت هاي شبانه روزي دريافتند فردي به نام حميد_پ (داروساز) با تشکيل يک چرخه داروي تقلبي (پوست و مو) اقدام به تهيه، توليد و توزيع اين دارو در سطح وسيع نموده که نمونه اصلي اين دارو در انحصار يک شرکت خارجي است و باند حميد با جعل کاملاً حرفه اي شيشه ، برچسب و کارتن نمونه خارجي آن دارو را به عنوان همان داروي خارجي در تهران و تعدادي از استانها توزيع مي کنند.
وي اظهارداشت: کاراگاهان اداره هشتم در ادامه با هماهنگي بازپرس شعبه سوم دادسراي ناحيه 24 ، پس از شناسائي کليه افراد مرتبط با تهيه و توليد اين دارو و مکانهاي توليد، انبار و توزيع، تعداد پنج نفر از افراد مرتبط با اين باند به اسامي حميد، وحيد، عنايت، حامد و فاطمه را در دو نقطه در غرب تهران و يکي از شهرستان هاي غرب تهران شناسائي و دستگير کردند.
وي گفت: در محل توليد دارو (در يک باب منزل مسکوني) و نيز محل انبار و توزيع داروها (دفتر يک شرکت صنعتي) مقادير بسيار زيادي دارو و دستگاه هاي توليد، مواد اوليه و جانبي شامل يک دستگاه الکتريکي دست ساز ويژه هم زدن مواد، يک عدد دريل ويژه هم زدن مواد، يک عدد مخزن 200 ليتري و هزاران قطعه برچسب شرکت خارجي آماده نصب برروي شيشه داروي تقلبي کشف و ضبط شد.
به گزارش ایرنا، محمديان همچنين، هزاران عدد شيشه و کارتن با مارک شرکت خارجي، نزديک به يک هزار شيشه خالي پرشده دارو و آماده توزيع،حدود يکصدليتر محلول آماده تزريق در شيشه، صدها عدد داروي آماده در کارتن مخصوص با برچسب شرکت خارجي، يازده قوطي يک کيلوگرمي حاوي پودر مواد اوليه دارو، پنجاه قطعه شابلون زن ويژه چاپ برچسب دارو، يک عدد ترازوي توزين مواد، دو دستگاه ويژه پلمپ درب دارو، تعدادي بشر آزمايشگاهي و سرنگ توزين را از جمله اقلام کشف شده عنوان کرد.
رئيس پليس آگاهي تهران بزرگ اظهارداشت: متهم اصلي پرونده در اعترافات خود گفته است که از سال 84 اقدام به تهيه و توليد اين دارو که براي بيماران پوست و مو تجويز مي شود، کرده و در سالهاي بعد نيز به اين کار خود ادامه داده است و در اين راه با مراجعه به تعدادي از متخصصين پوست و مو و نيز داروخانه هاي تهران اقدام به توزيع دارو در سطح تهران و تعدادي از شهرستان هاي کشور نموده است.
محمديان گفت: آخرين قيمت دارو براي هر شيشه پنجاه و يک هزار تومان بوده، درحاليکه هزينه تمام شده آن حدود دو هزار تومان مي باشد. توليد اين دارو در يکي از اطاقهاي منزل مسکوني واقع در غرب تهران صورت مي گرفت و پس از توليد به دفتر يک شرکت صنعتي براي توزيع ارسال مي گرديد و از اين دارو هرسال حدود دوازده هزار شيشه توليد و توزيع مي شد.
وي در توصيه به هموطنان، پزشکان و داروخانه دارها گفت: از آنجائيکه در سالهاي اخير استفاده از داروهاي غيرمجاز و قاچاق بعضاً عوارض خطرناکي را براي شهروندان محترم به همراه داشته توصيه مي گردد داروخانه ها و پزشکان عزيز قبل از تجويز و و شهروندان محترم قبل از استفاده دارو از تائيديه وزارت بهداشت و درمان اطمينان حاصل نمائيد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.40608s, 19q