وزير بهداشت:

سالانه 30 هزار بيمار خارجي در ايران درمان مي‌شوند

۱۳۸۷/۱۱/۱۳ - ۰۹:۴۶ - کد خبر: 14877
سالانه 30 هزار بيمار خارجي در ايران درمان مي‌شوند
كامران باقري لنكراني ديشب در گفت‌و‌گو با سيماي جمهوري اسلامي ايران، افزود: خدمات بهداشتي و درماني در ايران با استاندارد بالايي ارائه مي‌شود به همين علت از شهرت خوبي حداقل در سطح منطقه و در برخي موارد حتي در دنيا برخوردار است.
وي گفت: بسياري از بيماران كشورهاي خارجي به خصوص كشورهاي مجاور به علت كيفيت خدمات درماني در ايران براي درمان به كشور ما سفر مي‌كنند، علاوه بر آن كشور ما يك كشور شرقي هم هست و همين امر باعث استقبال و حضور بسياري از بيماران براي درمان در ايران مي‌شود به همين علت سالانه حدود 30 هزار بيمار خارجي براي درمان به ايران مي‌آيند و بعد از درمان به كشورشان باز مي‌گردند.
وي افزود: در زمان حاضر حدود 300 هزار نفر در وزارت بهداشت مشغول به فعاليت هستند، حدود 30 هزار بهورز در 18 هزار خانه بهداشت خدمات مراقبت‌هاي اوليه را به روستائيان ارائه مي‌كنند، بيش از 5 هزار مركز بهداشتي و درماني در كشور فعال است و 540 بيمارستان دولتي خدمات تخصصي و فوق تخصصي را به مردم ارائه مي‌كنند.
وي اضافه كرد: اگر به عملكرد و فعاليت همكارانم در وزارت بهداشت نگاه كنم كه با حداقل امكانات و منابع مالي به مردم خدمت رساني مي‌كنند، قطعاً به عملكرد وزارت بهداشت نمره خوبي مي‌دهم زيرا با وجود نقصان‌ها و كمبودها اجازه نداده‌اند كه خللي در ارائه خدمات به مردم به وجود بيايد، اما آنچه مربوط به خودم است و وقتي با اهداف تعيين شده مقايسه مي‌كنم، نمره خوبي نمي‌دهم، من در زمان تدريس هم استاد سختگيري بودم و به دانشجويان به سختي نمره مي‌دادم، حالا هم به خودم نمره خوبي نمي‌دهم و معتقدم مي‌شد، گام‌هاي محكم‌تري برداشت.
وي گفت: در اين مدت فعاليت به عنوان وزير بهداشت بارها پيش آ‌مده است كه احساس خستگي كنم اما خستگي به علت سختي كار يا كار 24 ساعته نبوده است بلكه به علت ناملايماتي بوده كه از طرف افرادي كه توقع نداشتم ديدم.
وزير بهداشت افزود: در طول 30 سال گذشته گام‌هاي بلندي براي ارتقاي سلامت مردم برداشته شده است اما هنوز راه طولاني و كارهاي زيادي باقيمانده است و البته مخاطرات هم جدي‌تر شده است، با محدوديت‌هاي زيادي مواجه هستيم به همين علت با وجود پيشرفت‌ها و اعتماد به نفس بيشتري كه به دست آورده‌ايم بايد با يك نگاه چشم اندازي گا‌م‌هاي جدي‌تري را در دهه چهارم انقلاب براي ارتقاي سلامت مردم برداريم.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
4.23814s, 18q