نیمه اول تیرماه امسال؛

اجلاس بین المللی خشکسالی درایران برگزار می شود

۱۳۹۴/۰۳/۰۳ - ۱۱:۵۲ - کد خبر: 149066

سلامت نیوز: دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو در ایران گفت:اجلاس بین المللی خشکسالی با حضور متخصصان بین المللی و منطقه ای نیمه اول تیرماه سال جاری در ایران برگزار می شود.

دکتر محمدرضا سعید آبادی روز یکشنبه درگفت وگو با ایرنا با بیان اینکه خشکسالی یک نگرانی جهانی است و در چند سال اخیر ایران با شدت بیشتری درگیر این پدیده بوده است.

وی ادامه داد:به همین دلیل ایران متولی پروژه بین المللی خشکسالی یونسکو ( IDI) در منطقه شده است که کمیسیون ملی یونسکو در ایران و وزارت نیرو در اجرای این پروژه فعالیت دارند.

سعید آبادی با اشاره به اهمیت تبادل اطلاعات در زمینه خشکسالی اظهارکرد:از طریق این پروژه، تبادل اطلاعات علمی، همکاری های منطقه ای و بین المللی درباره خشکسالی و آینده منطقه انجام خواهد شد.

وی یادآورشد:اجلاس بین المللی خشکسالی یونسکو با حضور متخصصان بین المللی ومنطقه ای در ایران به منظور بررسی پدیده خشکسالی از جنبه های مختلف سخت افزاری و نرم افزاری برگزار می شود.

وی افزود:تاکنون فعالیت های مختلفی در زمینه مدیریت منابع آبی در ایران با کمک یونسکو انجام شده است.

سعیدآبادی گفت:سازمان جهان یونسکو با توجه به اهمیت و چالش های موجود در باره آب توجه به این موضوع را در دستورکار خود قرار داده است.

وی بیان کرد:کمیسیون ملی یونسکو ایران با پیگیری موضوع آب در کمیته ملی آب شناسی در جهت رفع مشکلات خشکسالی، اقدام به تاسیس مراکز مختلف منطقه ای و بین المللی در زمینه آب و نیز ایجاد کرسی های دانشگاهی در ایران کرده است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.55622s, 18q