رئیس سازمان غذا و دارو عنوان کرد؛

مخالفت وزارت بهداشت با تاسیس داروخانه دولتی

۱۳۹۴/۰۳/۰۳ - ۱۲:۴۷ - کد خبر: 149072
مخالفت وزارت بهداشت با تاسیس داروخانه دولتی

سلامت نیوز: معاون وزیر بهداشت و رئیس سازمان غذا و دارو، سیاست وزارت بهداشت را حمایت از داروخانه های بخش خصوصی عنوان کرد.

به گزارش سلامت نیوز بهنقل از مهر، دکتر رسول دیناروند درباره نگاه وزارت بهداشت به داروخانه ها، اظهار داشت: نگاه راهبردی وزارت بهداشت و شخص وزیر در مورد داروخانه ها این است که بخش خصوصی باید این وظایف را بر عهده بگیرد و البته تلاش شده که رعایت شود و در مقابل تاسیس داروخانه های دولتی به رغم فشارهایی زیادی که بوده است، ایستاده ایم.

وی اظهار داشت: اعتقاد ما بر این است که اساسا در جایی که بخش خصوصی می تواند خدمت ارائه کند ضرورتی به حضور بخش دولتی و شبه دولتی نیست.

رئیس سازمان غذا و دارو گفت: کارهای زیادی را هم برای چرخه اقتصادی داروخانه ها انجام داده ایم و مطالعاتی نیز انجام شده است.

دیناروند گفت: اگر تعرفه حق فنی باطل می شد ۵۰ درصد داروخانه ها زیان ده می شدند.

وی گفت: داروخانه ها باید خدمت بسیار خوب و با کیفیتی به مردم ارائه دهند و این حق مردم است که خدمت خوب از داروخانه ها ببینند.

دیناروند اظهار داشت: نظارت ها بر داروخانه ها در همه حال وجود دارد و با کوچکترین تخلفی نیز برخورد جدی می شود و هیچ داروخانه ای نباید تخلف داشته باشد.

معاون وزیر بهداشت گفت: نگرانی مهم من به عنوان رئیس سازمان غذا و دارو، مردم هستند و هر طرحی که مردم راحت تر و خدمات بهتری دریافت کنند را قبول دارم و اجرایی می کنم.

وی گفت: وظیفه ما این است که در هر برنامه ای و یا طرحی که جرا می شود در مرحله اول به مردم فکر کنیم کما اینکه وزیر بهداشت هم اول به مردم فکر می کنند و داروسازان نیز باید با این برنامه و با نگاه وزارت بهداشت به جلو بروند و فعالیت داشته باشند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.31799s, 18q