ارسال ۹۰ تن دارو و تجهیزات پزشکی برای زائران ایرانی حج تمتع

۱۳۹۴/۰۳/۰۳ - ۱۲:۲۳ - کد خبر: 149079

سلامت نیوز: معاون حج و عمره مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر با اشاره به ارسال ۹۰ تن دارو و تجهیزات پزشکی به عربستان، اعلام کرد: ۵ دستگاه آمبولانس نیز برای استفاده در ۲ بیمارستان مکه و مدینه اضافه شده است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر، دکتر عادل مقصودی نژاد گفت: دارو و تجهیزات پزشکی مورد نیاز زائران در صورت موافقت عربستان سعودی به وسیله هواپیمای باربری تا پایان خرداد ماه به عربستان ارسال می شود.

وی با بیان اینکه ۸۰ تا ۹۰ تن دارو و تجهیزات پزشکی برای تکمیل نیازهای دارویی تیم پزشکی هلال احمر برای درمان زائران ایرانی به عربستان ارسال می شود، ادامه داد: همراه با این محموله دارویی و تجهیزات پزشکی ۱۵ نیرو نیز به عربستان اعزام می شوند تا داروها تحویل بیمارستان های هلال احمر در عربستان داده شود.

معاون حج و عمره مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر درباره انتخاب پزشکان و پرستاران برای اعزام به حج تمتع امسال، افزود: طبق روال هر ساله از میان ۱۳۰۰ پزشک واجد شرایط ۲۸۰ تن به عنوان تیم درمانی هلال احمر به مناسک حج اعزام می شوند که از این تعداد ۴۰ پزشک به عنوان پشتیبان برای ارائه خدمات درمانی به زائران خانه خدا اعزام می شوند.

وی تصریح کرد: کادر درمانی هلال احمر شامل ۵۰۰ نفر است که از این تعداد ۲۴۰ تن پزشک و ۲۲۰ تن نیز پرسنل بیمارستان هستند که در ۲ بیمارستان مکه و مدینه مستقر می شوند.

مقصودی نژاد به خریداری آمبولانس توسط جمعیت هلال احمر برای استقرار در بیمارستان های مکه و مدینه اشاره و خاطرنشان کرد: ۵ دستگاه آمبولانس خریداری شده که امور مربوط به ترخیص و بهره برداری از این آمبولانس ها در حال انجام است که به محض تحویل آمبولانس ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.4262s, 18q