یک نماینده مجلس:

جمع آوری امضا برای حل مشکل حقوق معلمان

۱۳۹۴/۰۳/۰۴ - ۱۱:۳۴ - کد خبر: 149188
جمع آوری امضا برای حل مشکل حقوق معلمان

سلامت نیوز: نماینده مردم یزد معتقد است که دولت باید طرحی برای حل مشکلات معیشتی و حقوق معلمان بدهد چون آنها نسبت به تبعیض‌هایی که می شود ناراحت هستند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از خبرآنلاین، اعتراض و تجمع معلمان در ماههای گذشته برای حل مشکلات معیشتی آنها سبب شد تا دولت طرح رتبه بندی را ارائه کند که از 150 تا 600 هزار تومان به حقوق آنها اضافه شود اما برخی معتقدند این طرح هم چندان تاثیر گذار نخواهد بود، چون همچنان اعتراض معلمان وجود دارد. از سوی دیگر تعدادی از نمایندگان مجلس در حال جمع آوری امضا برای برگزاری یک جلسه غیرعلنی به منظور حل مشکلات فرهنگیان هستند. در همین زمینه با محمدصالح جوکار، نماینده مجلس و از جمع کنندگان امضا گفت و گویی را انجام داده ایم که می خوانید:

تعدادی از نمایندگان در حال جمع‌آوری امضا برای برگزاری جلسه غیرعلنی با هدف رسیدگی به امور فرهنگیان در مجلس هستند. این مشکلات از نظر نمایندگان چیست؟

فرهنگیان مشکلات متعددی دارند و بارها در خبرها آمده است. مثل مشکل استخدام و حقوق و مسکن دارند که من خودم پیگیر مشکل مسکن فرهنگیان یزد بودم و هنوز به نتیجه نرسیدم. نباید از یاد ببریم که جامعه و همه ما محصول معلم هستیم و اگر فرهنگیان با دغدغه کمتری در کلاس‌های درس حضور داشته باشند بی‌شک شاهد نسلی پویاتر و خلاق‌تر از قبل خواهیم بود. الان فرهنگیان بیشتر نسبت به تبعیض هایی که وجود دارد گلایه دارند .این تبعیض ها در حقوق و بیمه آنها است.بازنشستگان آموزش و پرورش هم مشکل فراوانی دارند و اصلا در برنامه ها طرح ها دیده نمی شوند.

این مسائل را با وزیر مطرح نکردید؟

کمیسیون آموزش بارها از آقای فانی دعوت کردند اما از پاسخ ها قانع نشدند.باید در یک جلسه مشترک دولت و وزیر و نمایندگان این مسائل حل شود و به گونه ای فرهنگیان را راضی کنند.

در مورد افزایش حقوق، وزیر مشکل کمبود بودجه را اعلام می کند.

بودجه درست که کم است اما فرهنگیان وقتی به ما نامه می نویسند مطرح می کنند اگر پول نیست تمام کارمندان باید مشکل حقوق داشته باشند اما اینگونه نیست و تنها این تبعیض برای معلمان است.

اما برخی از کامندان دولت می گویند ساعت کاری معلمان کمتر و تعطیلات بیشتری نسبت به سایر کارمندان دولت دارند.

در تمام دنیا ساعت کاری معلمان نسبت به سایر کارمندان کمتر است اما حقوق برابر و حتی بیشتر می گیرند. معلم کار فرهنگی انجام می دهد و کار او بسیار مهم است .اصلا این نگاه به کار آنها خوب نیست و باید جنبه معنوی آن را هم در نظر گرفت.

راهکار شما برای حل این مشکل چیست؟

دولت باید راهکار بدهد اما به نظر من قانون خدمات کشوری درست اجرا نمی شود و هر دستگاهی به مقتضیات خودش آن را اجرا می کند.این قانون باید اصلاح شود و بعد مشکل حقوقی دستگاه‌ها حل شود. بنابراین ریشه این مشکلات بیشتر در حوزه اجرای قوانین است و ما قوانین را به طور کامل اجرا نمی کنیم و در هر جایی به گونه متفاوتی عمل می کنیم درحالی‌که اگر قانون خدمات کشوری به درستی اجرا شود و منابع آن تامین شود بسیاری از مشکلات کنونی رفع می شود. از طرفی به نظر ما باید یک کمیته برای حل مشکلات فرهنگیان و پی گیری آنها در مجلس تشکیل شود.

اما راهکار دولت طرح طبقه بندی بود که از مهر اجرا می شود.

این طرح خوب است اما همه مشکلات فرهنگیان را حل نمی کند. در این طرح اصلا بازنشستگان دیده نشدند. آیا نباید حقوق آنها افزایش پیدا کند؟ از طرفی ابهامات فراوانی هم دارد که ما متوجه نمی شویم و چون قرار است مبلغی به حقوق فرهنگیان اضافه شود دلیل نمی شود که مشکلات آنها حل شود. در اول مهر امسال، 1350 میلیارد تومان به حقوق فرهنگیان تحت عنوان رتبه‌بندی تعلق می گیرد که ابهامات اساسی دارد .

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.13379s, 19q