لحظه های دلهره آور مبارزه جنگلبان با خرس وحشی

۱۳۹۴/۰۳/۰۴ - ۱۴:۲۰ - کد خبر: 149224

سلامت نیوز:این حادثه هفته گذشته هنگامی رخ داد که سرجنگلبان برای سرکشی به جنگل سوار بر خودروی اداری وارد آنجا شد اما نمی دانست چه حادثه هولناکی در انتظارش است.

به گزارش سلامت نیوز، روزنامه ایران نوشت: وی که محمدعلی بریری نام دارد در این باره گفت: وقتی با خودرو وارد جنگل شدم همه جا ساکت بود. از خودرو که پیاده شدم در چند متری محل توقف خودرویم خرس بزرگ قهوه‌ای را دیدم. حیــوان عظیم الجثه با دیدن من پا به فرار گذاشت. با تصور اینکه او به داخل جنگل رفته است بی اعتنا خواستم در منطقه دوری بزنم که ناگهان خرس به سمتم حمله کرد.
گویا خرس بعد از چند متر دویدن به داخل جنگل فهمیده بود که تنها هستم. با حمله ناگهانی این خرس غافلگیر شده بودم به سمت درخت بلندی دویده و با بالا رفتن از آن سعی کردم خود را از دست این حیوان درنده نجات دهم اما خرس خشمگین مدام به دنبال راهی بود تا مرا به چنگ آورد.
با داد و فریاد سعی کردم کمک بخواهم. در این هنگام بود که یکی از آشناها انگار در آن منطقه بود، فریاد‌های مرا شنیده و به کمکم آمد. با تلاش او بود که مدتی خرس را معطل کردیم و سرانجام با رسیدن سایر همکاران و دوستانمان او پا به فرار گذاشته و من از مرگ حتمی نجات پیدا کردم.
این حادثه در منطقه جنگلی چهاردانگه از توابع ساری و در جنگل‌های گونه‌خیل حوالی روستای ولاغوز رخ داده بود.
بابایی از کشاورزان نجات‌دهنده این سرجنگلبان از چنگال خرس خشگمین، گفت: تلاش همکاران یگان حفاظت منابع طبیعی برای نجات رئیس مجموعه خود از چنگال این خرس نیم‌ساعت طول کشید که در پایان با حضور توام با تأخیر ـ به‌دلیل بُعد مسافتی مأموریت آنها ـ به محض رسیدن، موفق به فراری دادن خرس عصبانی شدند.
بریری بیان کرد: جنگلبانان در این حادثه صدمه‌ای به خرس وارد نکردند و این حیوان وحشی بعد از حضور چند نفری مردم و کارکنان یگان حفاظت از محل متواری شد؛ من به‌دلیل داد و فریاد فراوان از ناحیه حنجره مصدوم و با بهره‌گیری از تجربه توانستم مدت زیادی خرس را سرگرم کنم تا نیروهای امدادرسان به کمک او بیایند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.11714s, 18q