رییس سازمان غذا و دارو

ایران در صادرات دارو رکورد زد

۱۳۹۴/۰۳/۰۵ - ۱۲:۴۱ - کد خبر: 149339

سلامت نیوز: رییس سازمان غذا و دارو با اشاره به برخی اعداد و ارقام در بازار دارویی، بر ادامه مدیریت موفق تامین و تدارک دارو بویژه حوزه صادرات تاکید کرد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، دکتر رسول دیناروند به برخی اعداد و ارقام در بازار دارویی اشاره کرد که حاکی از مدیریت موفق تامین و تدارک دارویی است و با بیان اینکه در سال 93 بازار دارویی ایران حدود 11هزار میلیارد تومان معادل 4 میلیارد دلار بوده است، گفت: با احتساب این ارقام سرانه مردم حدود 50 دلار محاسبه می‌شود. این عدد با توجه به درآمد ناخالص ملی عددی منطقی است؛ یعنی این بازار در چارچوب قدرت و توان خرید مردم مدیریت شده است.

وی افزود: سیاست‌های کنترل قیمت دارو در سال 94 هم ادامه خواهد داشت. می‌توان گفت تقریبا هیچ افزایش قیمتی در داروهای وارداتی اتفاق نخواهد افتاد و حتی امیدواریم بتوانیم قیمت برخی از این داروها را نیز کاهش دهیم.

بنابر اعلام روابط عمومی سازمان غذا و دارو، دیناروند درباره داروهای تولید داخل نیز گفت: طبق روال سال 93 سعی خواهیم کرد در زمان‌های مورد نیاز اصلاحات قیمت را انجام دهیم، اما در حال حاضر برنامه‌ای برای افزایش قیمت داروهای تولید داخل وجود ندارد.

وی با بیان اینکه در حوزه صادرات دارویی رکورد زده‌ایم، اظهار داشت: یکی از موفقیت‌های وزارت بهداشت در سال گذشته صادرات دارویی 175 میلیون دلاربود. بطوری که این عدد بالاترین صادرات دارویی تاریخ این صنعت در ایران بود. ضمن اینکه در برنامه‌ای سه ساله قصد داریم این عدد را به 500میلیون دلار برسانیم.

وی در پایان تاکید کرد: برنامه دراز مدت وزارت بهداشت، رسیدن به تراز مثبت است. یعنی به فضل الهی در سال 1404 نسبت صادرات دارویی به واردات آن به مراتب بیشتر خواهد بود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.14315s, 18q