هاشمی:

تخت‌های ICU به بیماران در بیمارستان‌های خصوصی‌ اجاره داده می‌شود

۱۳۹۴/۰۳/۰۵ - ۱۲:۴۸ - کد خبر: 149341

سلامت نیوز: وزیر بهداشت گفت: با توجه به بالا بودن هزینه تخت‌های Icu این امکان وجود دارد که این تخت‌ها از بیمارستان‌های خصوصی اجاره شود که هزینه و تفاوت قیمت تخت‌های بیمارستا‌ن‌های خصوصی نسبت به بیمارستان‌های دولتی را دولت پرداخت می‌کند.


سید حسن قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت در گفت وگو با باشگاه خبرنگاران گفت: در رابطه با هزینه بالای تخت‌ها و ست ICU که بسیاری از بیماران گله مند هستند باید بگویم که فعالیت‌های بسیاری در این رابطه شکل گرفته چنانچه اولا این امر مربوط به بیمه افراد می‌شود و بعد اینکه اگر بیماران در بیمارستان‌های دولتی بستری می‌شوند 6 درصد پرداخت می‌کنند و مابقی را وزارت بهداشت و وزارت رفاه پرداخت می‌کند؛بنابراین هم‌اکنون تعداد زیادی از کودکان و بزرگسالان در بخش‌های ICU و NICU بستری هستند که تنها 6 درصد پرداخت می‌کنند.
.
وی افزود: ممکن است برخی از افراد در بیمارستان‌های خصوصی بستری شوند که هزینه این بیمارستان‌ها 3 تا 4 برابر بیشتر از بخش دولتی است و بخشی که دولت حمایت می‌کند مربوط به کسانی است که تحت حمایت بیمه ایرانیان هستند همچون تامین اجتماعی،‌ بیمه نیروهای مسلح، بیمه برخی از کارمندان دولت که این بیمه‌های تکمیلی از بخش خصوصی دریافت می‌شود.

وی در پاسخ به اینکه آیا این امکان وجود دارد که تخت‌ها از بخش خصوصی اجاره شود،گفت: ما به دانشگاه‌ها اعلام کردیم که در شهرهایی که تخت IcU و سی سی یو کمبود دارند در صورتی که این بخشهای خصوصی این تخت ها را دارا باشند اجاره دهند که البته چنین اتفاقی در برخی از شهرستانها اتفاق افتاده است.

وزیر بهداشت درخصوص اجاره بالای این تختها از بخش خصوصی اظهار داشت: تفاوت اجاره این تخت‌ها را دولت می‌دهد و وظیفه دولت ارائه خدمت است و ما موظف هستیم برای تعهدات خود از بخش خصوصی اجاره کنیم و مبلغ را نیز پرداخت می‌کنیم.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.54779s, 18q