رییس جمعیت هلال احمر خبر داد:

تقویت ناوگان امداد و نجات هوایی هلال احمر در سال جاری

۱۳۹۴/۰۳/۰۵ - ۱۵:۴۵ - کد خبر: 149370

سلامت نیوز: رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به اینکه جمعیت هلال احمر همواره سریع‌تر از سایر نهادها در امور خیریه فعالیت می‌کند، گفت: برای ترویج فرهنگ خدمت و ایثار در جامعه باید قالب دینی آن ایجاد شود.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، دکتر سیدامیرمحسن ضیائی در هفتمین همایش مسئولین دفاتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر استان‌ها با اشاره به اینکه آیت‌الله غیوری بیش از ۳۰ سال از عمر پربرکت خود را در هلال احمر سپری کرد، گفت: ایشان اهل کار خیر بودند و جمعیت هلال احمر نیز مصداق فعالیت‌های خیرخواهانه است.

وی در خصوص انتصاب حجت الاسلام والمسلمین معزی با حکم رهبر معظم انقلاب، افزود: حضور حجت الاسلام والمسلمین معزی فرصت بزرگی برای جمعیت هلال احمر است؛ چرا که سوابق فرهنگی، اجتماعی، دینی و همچنین بین‌المللی ایشان به فعالیت‌های جمعیت هلال احمر نزدیک است و رهبر معظم انقلاب با هوشمندی که داشتند، ایشان را منصوب کردند.

رییس جمعیت هلال احمر انتصاب نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر را ظرفیت خوبی برای این جمعیت دانست و اذعان کرد: امیدوارم بتوانیم از این ظرفیت به خوبی بهره بریم.

وی در ادامه به تاریخچه جمعیت هلال احمر و فعالیت های این جمعیت اشاره و اضافه کرد: مردمی بودن و داوطلبانه بودن خدمات جمعیت هلال احمر از همه خصوصیات آن بالاتر است؛ چرا که از مردم است و برای مردم فعالیت می‌کند.

رئیس جمعیت هلال احمر به نحوه اداره جمعیت‌ها در کشورهای مختلف، اشاره کرد و افزود: هر جمعیت با توجه به مقتضیات آن کشور اداره می‌شود و موتور پیشران جمعیت هلال احمر در کشور ما نیز اسلام است. بنابراین لزوم فعالیت بیش از پیش حوزه نمایندگی ولی فقیه را در این جمعیت نشان می‌دهد.

ضیائی با تاکید بر اینکه حوزه نمایندگی ولی فقیه در متن جمعیت هلال احمر قرار گرفته است، بیان کرد: وقتی به متن حکم انتصاب حجت الاسلام والمسلمین معزی که از سوی رهبر معظم انقلاب صادر شده است دقت می کنیم، می بینیم که اهداف والای این جمعیت منطبق با مبانی دین مبین اسلام بوده و این موضوع ظرفیت بزرگی را ایجاد کرده است به همین دلیل است که فعالیت‌های هلال احمر شکل دینی به خود می‌گیرد.

به گفته ضیائی، جمعیت هلال احمر همواره سریعتر از سایر نهادها در امور خیریه فعالیت می‌کند. رهبر معظم انقلاب اشاره کردند که در هر جامعه ای ماموریت مهم هلال احمر نجات جان انسان ها است. در این خطاب رهبر معظم، ظرفیت‌های مهم و تکالیفی برای جمعیت هلال احمر ایجاد می‌شود که باید عملیاتی تر به امور بپردازیم.

رئیس جمعیت هلال احمر با بیان اینکه در اساسنامه جمعیت هلال احمر به موقوفات و هدایا و نحوه مصرف و ارائه آن‌ها اشاره شده است، اذعان کرد: در این اساسنامه به مسائل و حرکت‌های فرهنگی اشاره شده که همگی مربوط به حوزه نمایندگی ولی فقیه است. همراهی حوزه نمایندگی ولی فقیه با بخش اجرایی جمعیت از اهمیت بالایی برخوردار است که همواره این همراهی مناسب بوده است و در این زمینه باید سعی کنیم این ارتباط وسیع میان دو بخش از بین نرود.

بنابر اعلام روابط عمومی جمعیت هلال احمر، ضیائی به ارتقا سطح فرهنگی کارکنان جمعیت هلال احمر اشاره کرد و افزود: برای تحقق این مهم کارهای فرهنگی بزرگی لازم است که باید نمایندگی ولی فقیه پرچمدار آن باشد. برای ترویج فرهنگ خدمت و ایثار در جامعه باید قالب دینی آن ایجاد شود.

رئیس جمعیت هلال احمر به ایثارگری امدادگران جمعیت هلال احمر در نجات جان کودک ۳ ساله از چاه ۱۲۰ متری اشاره کرد و گفت: انجام این قبیل امور بیش از روحیه امدادگری نیازمند روحیه داوطلبی است.

ضیائی با بیان اینکه یکی از مهم‌ترین وظایف جمعیت هلال احمر ارائه آموزش‌های همگانی است، تصریح کرد: آموزش‌هایی که به زبان روحانیت ارائه می‌شود، موثرتر است و در عمق جامعه نفوذ می‌کند.

رئیس جمعیت هلال احمر یکی از مهمترین اقدامات سال جاری جمعیت هلال احمر را تقویت امداد و نجات به ویژه ناوگان امداد ونجات هوایی دانست و اعلام کرد: باید با سرمایه گذاری مناسب این امر را تحقق بخشیم. ما در کشور وسیع و پر مخاطره‌ای زندگی می‌کنیم که باید از لحاظ آموزش‌ها و تجهیزات همواره آماده باشیم.

وی جلب اعتماد مردم را لازمه بقای جمعیت هلال احمر دانست و تاکید کرد: جمعیت هلال احمر در ماه‌های گذشته به خوبی در جامعه ظاهر شده است. با برگزاری نشست های متعدد با مراجع ذیربط می توان از موازی کاری پرهیز کرد و هم افزایی و همگرایی با سازمان های مربوطه را در دستور کار قرار داد.

ضیائی با تاکید بر اینکه با توجه به شرایط موجود جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران جزو ۱۰ جمعیت برتر دنیا است، خاطرنشان کرد: فرصت بزرگی فراهم شده تا اقدامات خیرخواهانه را به نفع مردم در جمعیت انجام دهیم؛ چرا که ما به کسانی خدمت می‌کنیم که محتاج هستند و باید این خدمت به درستی انجام شود.


نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.43045s, 18q