وزیر بهداشت: وزارت وارد فعالیت‌های سیاسی نمی‌شود

۱۳۹۴/۰۳/۰۵ - ۲۱:۵۵ - کد خبر: 149388

سلامت نیوز:وزیر بهداشت با بیان اینکه برخی بنا به سیاه نمایی و مایوس کردن مردم دارند، تاکید کرد که وزارت بهداشت وارد فعالیت‌های سیاسی نمی‌شود.

به گزارش ایسنا، دکتر سیدحسن هاشمی در اجلاس مدیران روابط عمومی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور، سازمان‌های تابعه و مسئولین روابط عمومی معاونت‌های ستاد مرکزی ضمن بیان این مطلب گفت: دانشگاه‌هایی که به بخش روابط عمومی توجه دارند مدیران هوشمندی دارند.

وزیر بهداشت خطاب به مدیران روابط عمومی‌ها گفت: کار شما به تصویرکشیدن خدمات دولت در حوزه سلامت است و در عین حال شما می‌توانید امین مردم باشید و از طریق سامانه های ایجاد شده گوش شنوا داشته باشید و مشکلات مردم را به مسئولین منتقل کنید.

وزیر بهداشت در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به حساسیت و اهمیت بخش روابط عمومی گفت: در یک سال و نیم گذشته روزانه از یک تا دو ساعت در حوزه روابط عمومی وقت گذاشته‌ام.

هاشمی با بیان این که روابط عمومی‌ها ابزار مهم مدیریت‌ها هستند، گفت: مدیران باید بدانند که محیط خارج از سازمان اعم از مردم، ذینفعان و همکاران چه قضاوتی درباره تصمیمات و برنامه‌های مدیران دارند و در عین حال مدیران نیاز به حمایت دارند که این حمایت را از طریق روابط عمومی با به تصویر کشیدن اقدامات مثبت آنها به دست می‌آورند.

وزیر بهداشت با تاکید بر اهمیت حوزه روابط عمومی گفت: سرمایه گذاری در حوزه روابط عمومی هزینه نیست بلکه بسیار ارزشمند و عین سرمایه‌گذاری است.

هاشمی در بخش دیگری از سخنان خود از تلاش‌های اطلاع رسانی مدیران روابط عمومی دانشگاه‌ها، سازمان‌ها و معاونت‌ها در یک سال و نیم گذشته درخصوص طرح تحول سلامت قدردانی کرد.

وی همچنین از صدا و سیما، خبرگزاری‌ها، مطبوعات و دیگر رسانه‌ها که در این مسیر به روابط عمومی‌ها کمک کردند قدردانی کرد.

وزیر بهداشت گفت: اجرای این طرح باعث شد که بخشی از مشکلات مردم در حوزه سلامت کاهش یابد و دولت در این مورد تصمیم خیلی مهمی را گرفت و سلامت را جزء اولویت‌های اصلی خود قرار داد.

هاشمی با بیان این که مقام معظم رهبری بارها از اجرای طرح تحول سلامت حمایت کرده‌اند به حمایت‌های همه ارکان نظام از جمله دولت، مجلس، ائمه جمعه و نمایندگان مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها از این طرح اشاره کرد و گفت: با اجرای این طرح توانستیم ضمن حمایت مالی از هزینه‌های درمانی مردم، مراکز بهداشتی درمانی را نوسازی و بازسازی کنیم و ارائه خدمات بهداشتی درمانی را در روستاها، شهرها و مناطق حاشیه نشین کشور گسترش دهیم.

بنابر اعلام وب‌دا، وزیر بهداشت با بیان این که در حال حاضر در شهرهای زیر 20 هزار نفر کمبود پزشک نداریم، گفت: سه هزار پزشک متخصص نیز در شهرستان‌های کشور توزیع شده‌اند.

اقدام هوشمندانه دولت در اجرای کتاب تعرفه سلامت

هاشمی با بیان این که دولت در مورد ارزش‌گذاری نسبی خدمات سلامت نیز تصمیمات هوشمندانه‌ای را گرفته است، گفت: با اجرای گام سوم طرح تحول سلامت دیگر مهاجرت از روستاها و مناطق محروم به شهرهای بزرگ و مراکز شهرها نیست، بلکه همه تمایل دارند به محیط و مراکز درمانی بروند چون دریافتی در محیط متفاوت است و این نشان دهنده این است که سیاست‌گذاری‌ها درست بوده است.

وزیر بهداشت در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به در پیش بودن انتخابات گفت: برخی بنا به سیاه نمایی و مایوس کردن مردم دارند در حالی که بنا به فرمایش امام راحل یاس و نا امیدی از جنود ابلیس است.

ورود به حاشیه‌ها آسیب‌رسان است

هاشمی با اشاره به تنگناهای مالی دولت خطاب به مدیران روابط عمومی‌ها گفت: امسال کار سخت‌تری پیش رو دارید و با توجه به در پیش رو بودن انتخابات، ورود به حاشیه‌ها آسیب‌رسان است.

وی در عین حال خاطرنشان کرد از نقدها استقبال می کنیم ولی موافق تخریب نیستیم.

آزمون دستیاری در کمال صحت و سلامت برگزار شد

وزیر بهداشت در ادامه با اشاره به برگزاری آزمون دستیاری و زحمات طاقت فرسا برای برگزاری این آزمون در کمال سلامت و صحت گفت: متاسفانه در فضاهای مجازی اتهاماتی به حوزه ما وارد می‌شود و ما باید با دادن به موقع خبر، فضا را بر روی شایعات ببندیم؛ چرا که معتقدم هرجا بی‌خبری باشد شایعات قوت می‌گیرد و شایعه مخرب است.

وزیر بهداشت در بخش دیگری از سخنان خود خطاب به میدان روابط عمومی دانشگاه‌ها اظهار داشت: هرگونه مشکلات کاری خود در دانشگاه‌ها را به مرکز روابط عمومی منتقل کنند.

هاشمی همچنین در ادامه موفقیت مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت در کسب مقام برتر در دو رقابت کشوری را تبریک گفت و از زحمات همه همکاران حوزه اطلاع رسانی قدردانی کرد.

وزارت بهداشت وارد فعالیت‌های سیاسی نمی‌شود

وزیر بهداشت در پایان به مدیران روابط عمومی تاکید کرد که وزارت بهداشت دستگاهی خدماتی است و دستگاه‌ای خدماتی باید از ورود به فعالیت‌های سیاسی اجتناب کنند.

بنابراین گزارش در اجلاس مدیران روابط عمومی دانشگاههای علوم پزشکی سراسر کشور با حضور وزیر بهداشت از مدیران روابط عمومی دانشگاههای علوم پزشکی، سازمانهای وابسته و مسئولین روابط عمومی معاونت های ستاد مرکزی تجلیل شد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.21625s, 18q