تجارت پرسود عاج با شکار سالانه 30 هزار زنجیر فیل در آفریقا

۱۳۹۴/۰۳/۰۶ - ۱۳:۱۳ - کد خبر: 149451

سلامت نیوز: انجمن حمایت از حیات وحش اعلام کرد: تجارت پرسود عاج سبب شده سالانه 30 هزار زنجیر فیل در قاره سیاه از بین بروند که بیشترین شکار غیر قانونی در موزامبیک انجام می شود.

به گزارش سلامت نیوز از پایگاه خبری این انجمن ، در بیانیه ای هشدارگونه اعلام کرد:شکارچیان غیرقانونی در پنج سال گذشته حدود نیمی از فیل های موزامبیک را برای استفاده از عاج آنها کشته اند.

طبق این گزارش، در نظر سنجی که با حمایت دولت موزامبیک انجام شد یک کاهش چشمگیر 48 درصدی در شمار فیل های این کشور مشاهده شد؛ بطوریکه شمار این فیل ها از بیش از 20 هزار زنجیر فیل به حدود 10 هزار 300 فیل رسیده است.

در این بیانیه آمده است، این کاهش به دلیل شکار غیر قانونی شایع فیل در مهمترین جمعیت فیل این کشور بوده است.

بیشترین آسیب وارده به جمعیت فیل های موزامبیک، در منطقه دورافتاده شمالی این کشور بوده است؛ 95 درصد از مرگ فیل ها در این منطقه صورت گرفته است بطوریکه جمعیت آنها از حدود 15 هزار و 400 فیل به حدود شش هزار و 100 فیل رسید.

به گفته الستر نلسون رییس انجمن حمایت از حیات وحش، این آمار و ارقام به دلیل ورود شکارچیان از تانزانیا است؛ در تانزانیا جمعیت فیل ها به شدت کاهش یافته است.

وی به خبرگزاری فرانسه گفت: موضوع اصلی حکمرانی است؛ شمال موزامبیک همیشه یک منطقه دورافتاده ای بوده است که حکمرانی ضعیفی داشت.

وی خاطر نشان کرد: به برخی از پلیس های منطقه و نگهبانان مرزی رشوه داده شده است و برخی حتی سلاح گرم خود را کرایه دادند.

این نظرسنجی نشان داد که در برخی از قسمت های این کشور حدود نیمی از فیل ها کشته شده اند.

عاج فیل در آسیا گرانبها است؛ در این قاره از عاج فیل مجسمه و جواهرات درست می کنند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.74013s, 19q