واردات روغن پالم ۴۲ درصد کم شد

۱۳۹۴/۰۳/۰۶ - ۱۵:۴۱ - کد خبر: 149480

سلامت نیوز:مدیرکل نظارت بر فرآورده‌های غذایی سازمان غذا و دارو گفت: کنترل میزان واردات انواع روغن پالم در سال ۹۳ به کاهش ۴۲ درصدی میزان واردات آن شد و این روند در سال ۹۴ نیز بر اساس سقف مصوب ۴۲۰ هزار تن برای مصارف خوراکی ادامه می‌یابد.

به گزارش به نقل از سازمان غذا و دارو، هدایت حسینی، افزود: نکته ای که برای سازمان غذا و دارو اهمیت دارد کنترل و نظارت بر کیفیت و میزان واردات در سقف تعیین شده در هر یک از فصل های سال و در نهایت کنترل مقداری واردات انواع روغن پالم در طول سال است.

وی اظهار داشت: سقف واردات انواع روغن پالم در صنایع غذایی مجاز به مصرف این نوع روغن و با رعایت ضوابط و مقررات سازمان غذا و دارو اعم از روغن نباتی و سایر محصولات 420 هزار تن مصوب شده است.
وی در ادامه افزود: این میزان روغن در چهار مقطع منطبق به فصل های سال به میزان هر فصل 105 هزار تن تعیین و رعایت می شود که با عنایت به محموله های وارداتی ممکن است در یک ماه میزان واردات کمتر و در ماه دیگر بیشتر باشد.

حسینی اظهار داشت: نکته ای که در این زمینه برای سازمان غذا و دارو اهمیت دارد کنترل و نظارت بر کیفیت و میزان واردات در سقف تعیین شده در هر یک از فصل های سال و در نهایت کنترل مقداری واردات انواع روغن پالم در طول سال است.

مدیر کل نظارت بر فرآورده های غذایی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو افزود: مقایسه آماری ماه های متناظر سال 93 و 94 قابل استناد نخواهد بود.

حسینی گفت: کنترل میزان واردات انواع روغن پالم در سال 93 با رعایت سقف تعیین شده در سال 93 صورت گرفته است که منجر به کاهش میزان واردات به میزان 42 درصد شد و این روند در سال 94 بر اساس سقف مصوب 420 هزار تن برای مصارف خوراکی از سوی سازمان غذا و دارو ادامه خواهد یافت.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.18001s, 18q