مديرعامل كانون هموفيلي ايران:

دستورالعمل جديد بيمه ايرانيان، روند درماني بيماران خاص را با مشكل مواجه كرده است

۱۳۸۷/۱۱/۱۵ - ۱۳:۰۸ - کد خبر: 14951
دستورالعمل جديد بيمه ايرانيان، روند درماني بيماران خاص را با مشكل مواجه كرده است
احمد قويدل در گفت‌وگو با ایسنا، گفت: بالغ بر يك هفته است كه با دستورالعمل جديد بيمه خدمات درماني ايرانيان، مجموعه بخش‌نامه‌هاي قبلي در رابطه با صدور دفترچه بيماران خاص ملغي شده و مشكل بزرگي را به بيماران خاص تحميل كرده است.

وي با بيان اينكه پيش از اين بيماران خاص از دو امتياز مهم برخوردار بودند، گفت: قبل از دستورالعمل جديد وزارت رفاه، دفترچه بيمه براي بيماران خاص به صورت رايگان صادر مي‌شد همچنين اين بيماران به صورت انفرادي بيمه مي‌شدند. اما، با بخشنامه جديد وزارت رفاه تحت عنوان «طرح بيمه ايرانيان»، كليه بخشنامه‌ها و امتيازات گذشته بيماران خاص لغو شده و از هفته گذشته كليه بيماران براي تمديد دفترچه‌هاي خود با مشكل مواجه شده‌اند.

وي گفت: ما معتقديم كه وزارت رفاه در اجراي اين طرح، كارشناسي لازم را انجام نداده است و در شرايطي كه ميليون‌ها دلار خرج بيماران خاص مي‌شود، قرار دادن چنين موانعي بر سر راه اين بيماران منطقي به نظر نمي‌رسد. همچنين ارجاع اين امور به كميته امداد نيز اشتباه است.

قويدل افزود: در تماس‌هاي حاصل شده با وزارت بهداشت، اين وزارتخانه نيز با اجراي اين طرح و لغو امتيازات بيماران خاص مخالف است. بي‌ترديد ادامه اين روند مشكلات زيادي را در روند درمان بيماران به وجود خواهد آورد.

وي گفت: لازم است در آيين نامه اجرايي بيمه ايرانيان اين موضوع مربوط به بيماران خاص پيش بيني شود و يا با اصلاح بخشنامه‌ها، مقدماتي فراهم شود كه بيماران دچار سردرگمي نشوند.

مديرعامل كانون هموفيلي ايران با بيان اين كه در اين زمينه اعتراض رسمي انجمن‌هاي حامي بيماران خاص را به اطلاع مسوولان مي‌رسانيم، گفت: اين امر دومين اقدام كارشناسي نشده در رابطه با بيماران خاص است. قطع كمك‌ها به انجمن‌هاي حامي بيماران خاص طي دو سال گذشته نيز نه تنها ميزان حمايت انجمن‌ها را كاهش داده بلكه هزينه‌هاي بيشتري را به دولت تحميل كرده است.

قويدل در پايان خواستار آن شد كه اقدامات وزارت رفاه در حوزه بيماران خاص با هماهنگي و اخذ نظرات كارشناسي وزارت بهداشت انجام شود؛ چرا كه اين نوع اقدامات يك جانبه روند درمان را مختل كرده و اقدامات وزارت رفاه در راستاي هدفمند كردن يارانه‌ها را زير سوال مي‌برد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.56387s, 18q