يك متخصص پوست:

رژيم‌هاي نامناسب غذايي، پوست دست‌هاي جوان را پير مي‌كند

۱۳۸۷/۱۱/۱۵ - ۱۳:۱۷ - کد خبر: 14954
رژيم‌هاي نامناسب غذايي، پوست دست‌هاي جوان را پير مي‌كند
دكترسيدحسين طباطبايي متخصص پوست در گفت‌وگو با ایسنا، ضمن بيان اين مطلب افزود: چين و چروك پوست دست به علت عواملي چون چين و چروك پوست ساير قسمتهاي بدن، ارث، نوع تغذيه، ورزش، عوامل فيزيكي، نور آفتاب، سوز و سرما و نيز از بيماري‌هاي مزمن تضعيف كننده تبعيت مي‌كند.

وي گفت: همچنين عوامل مهم ديگري در به وجود آوردن چين وچروك پوست دست مؤثر هستند كه از جمله آنها استفاده مكرر ازمواد شوينده را مي توان نام برد. افراد مبتلا به وسواس و كارگراني كه با مواد شوينده بسيار سرو كار دارند نسبت به سايرين در معرض خطر هستند.

دکتر طباطبايي در خصوص علت تأثير مواد شوينده بر روي پوست دست، گفت: PH طبيعي دست اسيدي است كه براي مقاومت و سلامت پوست ضروري است. شوينده‌هايي كه داراي PH قليايي هستند موجب خشك شدن PH اسيدي دست شده و هرچه شوينده قوي‌تر باشد باعث تخريب بيشتر و ضعيف شدن آن مي‌شود.

وي افزود: در اين صورت ابتدا پوست دست خشك و به مرور زمان قرمز و ترك خورده شده و با ادامه اين وضعيت باعث چروك زودرس پوست دست خواهند ‌شد.

اين متخصص پوست درخصوص راه‌هاي پيشگيري از چروك خوردن پوست دست گفت: به غير از علل ارثي بقيه علل قابل پيشگيري نسبي هستند؛ به طوري كه هنگام شتسشوي ظروف و البسه و رانندگي استفاده از دستكش و در رانندگي استفاده از ضد آفتاب ضروري است.

وي خاطرنشان کرد: افرادي که به طور متناوب افزايش يا کاهش وزن پيدا مي‌کنند و يا به طور مكرر رژيم غذايي گرفته و سپس ترك رژيم مي كنند در همه قسمت‌ها بدن و دست‌ها باعث شلي و چروك زودرس پوست خود مي‌شوند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.26977s, 19q