سودمندی نوعی تركیب گیاهی در درمان اگزما

۱۳۸۷/۱۱/۱۶ - ۰۹:۴۷ - کد خبر: 14966
 سودمندی نوعی تركیب گیاهی در درمان اگزما
پژوهشگران مركز تحقیقات گیاهان دارویی دانشگاه علوم پزشكی شهركرد، تاثیر كرم تركیبی گیاهی شنبلیله، بابونه، گردو و ختمی را با كرم كورتونی فلوسینولون در 64 بیمار مبتلا به اگزمای دست مقایسه كردند.

بر اساس این بررسی كه مشروح آن در مجله دانشگاه علوم پزشكی شهركرد منتشر شد ، این تركیب گیاهی چهار دارویی به اندازه كرم فلوسینولون در كاهش سوزش، خارش و قرمزی پوست در اگزما موثر است.

این بررسی همچنین نشان می دهد این تركیب گیاهی چهار دارویی در كاهش علائم برجستگی ، پوسته ریزی و شقاق موثرتر از كرم فلوسینولون است.

به گزارش شبکه خبر، پژوهشگران با توجه به تاثیر بهتر كرم گیاهی شنبلیله، بابونه، گردو و ختمی در مقایسه با كرم فلوسینولون در درمان اگزما وعوارض كورتون موضعی ، استفاده از این كرم گیاهی را برای درمان اگزما توصیه می كنند.

كورتون موضعی درمان انتخابی اگزما است ولی استفاده از این دسته داروها عوارض خاصی مانند تغییرات سلولی و رنگدانه ای پوست را به همراه دارد .

همچنین مصرف كورتون موضعی در یك دوره طولانی موجب كاهش تاثیر آن می شود.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
نظرات
فروزان
ترکیب این گیاه 4دارویی را از کجا می توان تهیه نمود.با تشکر
mirjani
سلام
خسته نباشین،این کرمو چطوری تهیه کنم؟
راضیه
ترکیب 4گیاه رااز کجا پیدا کنم
حسین
ترکیب این گیاه 4دارویی را از کجا می توان تهیه نمود.با تشکر
salehe yaghmaii
مقدار هر گیاه چقدر باید باشد؟
bita
دارای اگزمای خشک پیش رونده هستم مدت طولانی کورتون استفاده کردم اما با قطع آن پوستم به حالت اول برمیگردد به دلیل عوارض کورتون تمایلی به استفاده مجدد آن ندارم پوستم خشک، ضخیم همراه با خارش شدید است از کلوبتازول،الیدل،فلوسینولون،لوسیون بدن استفاده کرده ام. اکنون برای درمان چه کنم؟
بدری روضاتی
لطفا بگویید از کجا کرم گیاهی شنبلیله وگردو وختمی را تهیه کنم با تشکر
سعید نوجوان
چگونه میتوان این کرم را تهیه کرد
1.3103s, 26q