آریایی‌نژاد:

پرداخت حقوق 17 میلیون تومانی به پزشکان عامل شکاف طبقاتی جامعه است

۱۳۹۴/۰۳/۰۹ - ۱۱:۴۲ - کد خبر: 149704
پرداخت حقوق 17 میلیون تومانی به پزشکان عامل شکاف طبقاتی جامعه است

سلامت نیوز: عضو هیات رئیسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه حقوق 17 میلیون تومانی به پزشکان برای حضور در مناطق محروم باعث ایجاد شکاف بین طبقات مختلف جامعه می‌شود، گفت:‌ این پرداختی‌ها تنها انتظارات را در جامعه بالا می‌برد.

احمد آریایی‌نژاد در گفت وگو با خانه ملت،‌ درباه علت استقبال نکردن پزشکان برای حضور در مناطق محروم، افزود:‌ گاهی سختی محیط روستا و منطقه دورافتاده منجر می‌شود که پزشکان تمایلی برای حضور در این مناطق نداشته باشند تاجایی که حتی دستمزدهای 17 میلیون تومانی نیز نمی‌تواند آنها را برای حضور در این مناطق مجاب کند.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: واقعیت آن است که شرایط نامناسب مناطق دورافتاده را نمی‌توان با دستمزدهای کلان به این پزشکان جبران کرد چراکه پزشک ترجیح می‌دهد با ادامه تحصیل خود تخصص بگیرد و در شهر خود به ارایه خدمت بپردازد.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با تاکید بر ضرورت فرهنگ‌سازی در جامعه برای ارایه خدمت در مناطق محروم، تصریح کرد:‌ بدون‌شک مسایل مختلفی در حضور نیافتن پزشکان درمناطق محروم دخیل است به گونه‌ای که به گفته وزیر بهداشت از میان 20 هزار پزشک بیکار تنها 1500 نفر حاضر شدند در این مناطق به ارایه خدمت بپردازند.

وی درباره سیاست وزارت بهداشت نسبت به پرداخت‌های ماهیانه حقوق 17 میلیون تومانی به پزشکان در مناطق محروم و مرزی، یادآور شد: کسی که در حال غرق شدن است دست به هر کاری می‌زند؛ کمیسیون بهداشت مجلس بارها از مسئولان حوزه سلامت درخواست کرد تا به پیشگیری بیشتر از درمان توجه کند، لذا یکی از اقدامات پیشگیرانه نیز اعزام پزشک به مناطق محروم است.

آریایی‌نژاد با تاکید بر اینکه پرداخت‌های 17 میلیون تومانی به پزشکان برای حضور در مناطق محروم باعث ایجاد شکاف بین طبقات جامعه می‌شود، تاکید کرد:‌ سیاست وزارت بهداشت در ارایه چنین دستمزدهایی اشتباه است و باید کارشناسان این حوزه طرح‌های دیگری را برای رغبت پزشکان در مناطق محروم جایگزین کنند.

عضو هیات رئیسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، گفت: به نظر می‌رسد چنین طرح‌هایی در اواسط راه با شکست روبرو و کمبود اعتبار مانع از تحقق آن شود؛ از سویی دیگر توقعی هم در بین جامعه پزشکی ایجاد می‌شود و به تبع آن ممکن است پرستاران و ماماها نیز انتظار چنین دریافتی‌هایی داشته باشند که در این صورت معضلات این حوزه به شدت افزایش خواهد یافت.

لازم به ذکر است؛ چندی پیش وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد حقوق 17 میلیون تومانی به پزشکان برای حضور در مناطق محروم تنها 1500 نفر از پزشکان را راضی کرد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
5.5095s, 19q